#MEDIAchallenge: cyfrowa tożsamość a własne ja młodzieży

Sześć młodych osób zasłania twarz kartką ze znakiem zapytania.

#MEDIAchallenge: cyfrowa tożsamość a własne ja młodzieży

Centrum Edukacji Medialnej - logo

Już we wtorek (3 października) bezpłatne webinarium #MEDIAchallenge: cyfrowa tożsamość a własne ja młodzieży. Do udziału w wydarzeniu zapraszamy uczniów, nauczycieli i rodziców. Podczas spotkania będą poruszane tematy związane z wpływem cyfrowego świata na kształtowanie się osobowości młodych ludzi. Webinarium organizuje Centrum Edukacji Medialnej.

#MEDIAchallenge: cyfrowa tożsamość a własne ja młodzieży

Bezpłatne webinarium #MEDIAchallenge: cyfrowa tożsamość a własne ja młodzieży poprowadzi dr Anna Kalinowska-Balcerzak, autorka książki „Cyfrowa tożsamość – jak rozgryźć technologie, które co dzień praktykujemy na sobie?”. W publikacji analizuje związki nowych technologii z codziennym życiem. Bada, jak z perspektywy użytkownika wygląda korzystanie z niezliczonych możliwości, jakie daje technologia współczesnemu człowiekowi.

Webinarium odbędzie 3 października w godz. 12.00-13.00. Rejestracja na stronie jest możliwa na stronie Centrum Edukacji Medialnej. Osoby zainteresowane mogą otrzymać imienne zaświadczenie o udziale w webinarium.

Wpływ nowych technologii na osobowość młodych ludzi

Wraz z rozwojem nowych technologii i nowymi możliwościami pojawiają się także nowe wyzwania. Chodzi nie tylko o cyfrowe uzależnienia, ale także wpływ cyfrowego świata na kształtowanie się osobowości młodych ludzi.
Młodzi użytkownicy mediów społecznościowych nie zawsze zdają sobie sprawę, że wizerunki celebrytów i artystów prezentowane w mediach społecznościowych są często wyidealizowane czy sztucznie wykreowane.

Porównywanie się z nimi może prowadzić do poczucia niższej wartości, wyobcowania, braku akceptacji. Dlatego też jest to obecnie jeden z kluczowych problemów związanych z korzystaniem z mediów społecznościowych, o którym należy dyskutować i w zakresie którego trzeba edukować młodych ludzi.

Centrum Edukacji Medialnej

Centrum Edukacji Medialnej to miejsce nauki o mediach, a w szczególności o tym, jak odróżniać informacje prawdziwe od fałszywych. Skupia się na rozwijaniu w Polsce edukacji medialnej, ukazywaniu sposobów walki z fake newsami i dezinformacją. Funkcjonuje w trzech obszarach: interaktywnej wystawy składającej się 10 stref edukacyjnych (historii mediów, historii radia, odsłuchu audycji, edukacyjnej, rozszerzonej rzeczywistości, wiedzy, studia Green Screen, studia nagraniowego, studia Dolby Atmos, fake newsów), strony internetowej (www.cempolska.pl) z konspektami lekcji na temat edukacji medialnej dla nauczycieli i uczniów oraz rozwijaną bazą wiedzy, specjalnych wydarzeń (tj. konferencji, szkoleń, dyskusji panelowych).

Fot. CEM

2 października 2023 r.

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy



| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7644416

Skip to content