Zapraszamy na najważniejsze wydarzenie muzyczne we Włocławku!

baner Turnieju Poezji Śpiewanej

Zapraszamy na najważniejsze wydarzenie muzyczne we Włocławku!

logo ckbrowarb Włocławek            Towarzystwo-Kultury-Teatralnej-

30 czerwca odbędą się dwa koncerty konkursowe o godz.  17.00 i 18.30, oceniane przez jury m.in. przez: Katarzynę Dąbrowską – aktorkę i piosenkarkę; Krzysztofa Herdzina – pianistę, kompozytora, aranżera, dyrygenta, producenta muzycznego, orkiestratora nagrodzonej Oscarem muzyki Jana A.P. Kaczmarka.

Jedną z najcenniejszych nagród przyzna włocławska publiczność.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie Browaru B.

1 lipca o godz. 19.00 – Dobry Koncert składający się z koncertu laureatów 32. Finału Turnieju Poezji Śpiewanej i koncertu Anny Marii Jopek z Robertem Kubiszynem.

Bilety w cenie 95 zł w kasie Browaru B. oraz na stronie: https://biletyna.pl/koncert/Dobry-Koncert-Laureaci-32-Finalu-Turnieju-Poezji-Spiewanej-oraz-Anna-Maria-Jopek-i-Robert-Kubiszyn/Wloclawek

Organizator: Centrum Kultury „Browar B.”, Towarzystwo Kultury Teatralnej

Patronat honorowy: Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, Prezydent Włocławka Marek Wojtkowski

Partner Główny wydarzenia: Województwo Kujawsko – Pomorskie, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko –Pomorskiego w Toruniu, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urząd Miasta Włocławek

Partner: Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu

 

Anna Maria Jopek w duecie z wirtuozem gitary basowej Robertem Kubiszynem tworzą narrację skrajnych muzycznych doświadczeń. Z jednej strony bardzo intymnego spotkania z muzyką, z drugiej energetycznego i przestrzennego grania bez ograniczeń. Brzmienia i kolory jakimi dysponują muzycy szybko każą zapomnieć o tym że to tylko dwoje ludzi, dźwięk potrafi urosnąć do takiej tekstury i nasycenia. Od szeptanej ballady po progresywny folk — można spodziewać się wielu zaskoczeń, ale przede wszystkim ciasnego, bezpośredniego spotkania z głosem Ani i wirtuozerią Roberta, w bliskości której nie da się doświadczyć w wielkich salach koncertowych.

Anna Maria Jopek jako dziecko solistów zespołu Mazowsze dorastała w świecie sztuki. Jej artystyczny i zarazem ludowy charakter odcisnął znaczące piętno na wrażliwości artystycznej wokalistki. W tej estetyce w znacznym zakresie porusza się do dziś. Stylistyczne ramy działalności AMJ tworzą trzy obszary muzycznych doświadczeń: wyniesione z domu zamiłowanie do folkloru, klasyczne wykształcenie muzyczne (absolwentka klasy fortepianu na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina) i miłość do jazzu. Te trzy płaszczyzny występujące w twórczości Jopek w różnych proporcjach, utrzymują jej twórczość w szerokim spektrum stylistycznym, od (zwłaszcza we wczesnym okresie) utworów w konwencji modern popu, przez oryginalne własne kompozycje stylistycznie autonomiczne, po tę część twórczości, którą często określa się dziś jako „contemporary eclectic jazz”. Wspólną cechą wszystkich jej działań artystycznych jest niezwykła dbałość o poziom. Zarówno w warstwie koncepcyjnej, wykonawczo-interpretacyjnej, jak i produkcyjnej. Ten właśnie poziom profesjonalizmu, najwyższy walor artystyczny i nieustanny rozwój doprowadziły do tego, że dziś AMJ ma na swoim koncie (prócz większości najistotniejszych polskich wykonawców) współpracę z takimi gigantami światowego jazzu jak Pat Metheny, Branford Marsalis, Gonzalo Rubalcaba, Makoto Ozone, Richard Bona. Każdy koncert AMJ, którego można być świadkiem jest małym wycinkiem drogi jej rozwoju, którą nieustannie podąża.

Robert Kubiszyn to jeden z najbardziej wszechstronnych i wziętych kontrabasistów oraz gitarzystów basowych tej części Europy. Kompozytor, aranżer, producent muzyczny, realizator nagrań. W jego dyskografii znajduje się ponad 150 albumów. Debiutancki, autorski album “Before Sunrise” okrzyknięto Wydarzeniem Roku i nagrodzono prestiżową statuetką Fryderyka 2011.W ciągu ostatnich lat pojawiał się wielokrotnie w zespole Gregoire Mareta w międzynarodowych trasach koncertowych, gdzie, poza nim, występowali m.in. Jeff “Tain” Watts, Clarence Penn, Kendrick Scott, Marcus Baylor, Federico Gonzalez Pena, Jon Cowherd, John Beasley, Bobby Sparks, Christie Dashiell.

Jego wieloletnia współpraca z Anną Marią Jopek (od 2002 roku) zaowocowała nagraniem jedenastu albumów oraz koncertami na najważniejszych scenach świata z największymi artystami sceny improwizowanej, takimi jak: Pat Metheny, Makoto Ozone, Gonzalo Rubalcaba, Branford Marsalis, Gil Goldstein, Mino Cinelu, Dhafer Youseff, Richard Bona. W 2015 roku Robert wraz z Anną Marią stworzyli muzykę do spektaklu Leszka Mądzika “Czas Kobiety” wystawianego w Teatrze Starym w Lublinie, w którym również wspólnie występowali. Zwieńczeniem tej współpracy jest płyta wydana w 2017 roku pod tym samym tytułem.

Na stałe Kubiszyn współpracuje także z Krzysztofem Cugowskim, Krzysztofem Herdzinem, Henrykiem i Dorotą Miśkiewicz, Markiem Napiórkowskim, Grzegorzem Turnauem.

 

 

Więcej informacji dostępnych jest na stronie:  https://ckbrowarb.pl/xxxii-final-turnieju-poezji-spiewanej-w-ramach-68-ogolnopolskiego-konkursu-recytatorskiego/

Serdecznie zapraszamy do udziału.

 

Źródło: ckbrowarb.pl

12 czerwca 2023 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku



| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7337760

Skip to content