Improwizacja muzyczna w pracy z grupą

Improwizacja muzyczna w pracy z grupą

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu zaprasza zainteresowane osoby na warsztaty poświęcone improwizacji muzycznej, które poprowadzi Grzegorz Kaźmierski.

ADRESACI:
Warsztaty są adresowane do pedagogów, nauczycieli, animatorów i instruktorów kultury, bibliotekarzy i wszystkich osób zainteresowanych przestrzeniami dźwiękowymi

CEL:
Rozwijanie możliwości dziecka i jego predyspozycji do nauki poprzez ćwiczenia muzyczne. Przekazanie nowych metod i narzędzi do pracy z dziećmi. Pobudzanie wyobraźni i tworzenie nowych „światów” przy użyciu dźwięków.

PROGRAM:
W jaki sposób przystępnie i kreatywnie uwrażliwiać dzieci na wartość dźwięku? Jak skutecznie i w sposób nieszablonowy wykorzystywać zabawę w zajęciach poświęconych muzyce? Które metody pracy są najbardziej przyjazne dzieciom, a jednocześnie najbardziej efektywne w skupianiu ich uwagi na istocie ćwiczeń umuzykalniających? Podczas warsztatów wspólnie poszukamy odpowiedzi na te pytania. Uczestnicy poznają nowe sposoby pracy z najmłodszymi, a także dowiedzą się, jak uatrakcyjnić zajęcia muzyczne, wykorzystując improwizację.
Program warsztatów obejmuje m.in. ćwiczenia z improwizacji, ćwiczenia z bum bum rurkami oraz dzwonkami diachronicznymi, kształtowanie umiejętności odnajdywania melodii i dźwięków w otoczeniu oraz twórczego ich przetwarzania, wykorzystywanie wrażliwości uczestników w procesie tworzenia muzyki.

PROWADZĄCY:
Grzegorz Kaźmierski – muzyk oraz realizator dźwięku, animator kultury, teatrolog i filmoznawca. Specjalista ds. interdyscyplinarnych przedsięwzięć kulturalnych w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu. Absolwent teatrologii i filmoznawstwa na UKW w Bydgoszczy oraz filmoznawstwa i animacji kultury na UMK w Toruniu. Jako recenzent teatralny współpracował z Teatrem im. W. Horzycy w Toruniu, Teatrem Baj Pomorski oraz ACKiS „Od Nowa”. Koordynował projekty kulturalne realizowane w ramach Festiwalu Nauki i Sztuki w Toruniu.
Jest założycielem i liderem improwizacyjnego projektu muzyczno-poetyckiego 3. Piętro, którego debiutancki album „Improwokacja” ukazał się w czerwcu 2021 roku z ramienia Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Domu Literatury w Łodzi. Podejmował artystyczną współpracę z takimi instytucjami jak Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu, Dworem Artusa czy studenckim Radiem Sfera. W 2019 roku ukazał się solowy album Grzegorza Kaźmierskiego „Improv”. Koncertował na wielu festiwalach, m.in.: Fala Poprzeczna w Gdańsku czy Ogólnopolskie Spotkania Poetów „Biała Lokomotywa” w Łazieńcu. Wraz z artystą wizualnym Tomaszem Wlaźlakiem tworzy projekty artystyczne zderzające muzykę eksperymentalną z nowymi mediami, a jako kompozytor współpracuje z reżyserką teatralną Aleksandrą Skorupą. Ich najnowszą wspólną realizacją jest spektakl „Królowa Maab”, którego premiera miała miejsce podczas Festiwalu Czasu Wolnego LABA w Warszawie. Jest także współzałożycielem duetu instrumentalnego Mlecze.

CENA: 100 zł

Płatność w kasie (do godz. 15:00 w dni robocze) lub na konto: Bank MILLENNIUM
61 1160 2202 0000 0000 6090 1253 (w tytule przelewu proszę podać datę i nazwę warsztatów)

KIEDY: 28 maja 2022 r.

TERMIN ZGŁOSZEŃ I WPŁAT: do 25 maja 2022 r.

CZAS TRWANIA: warsztaty obejmują 8 godz. dydaktycznych

sobota 28.05.2022 r.  w godz. 10:00-17:00 (z przerwą)

MIEJSCE: WOAK Toruń, ul. Szpitalna 8

Liczba miejsc ograniczona – o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń!
Zgłoszenia można dokonać telefonicznie lub przez formularz zgłoszeniowy na stronie WOAK-u (na dole strony) – TUTAJ.

WIĘCEJ INFORMACJI:
Grzegorz Kaźmierski
e-mail: grzegorz.kazmierski@woak.torun.pl
tel. 566522755

20 maja 2022 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu



| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7338297

Skip to content