03 mar Jak mnie słychać?
Dobrze, mów do mnie jeszcze… – każdy chciałby usłyszeć taką odpowiedź. Jednak nie zawsze ona pada. Częściej natomiast: Za cicho. Nie wrzeszcz tak. Nienaturalnie, kwadratowo jakoś. Wyraźniej. Do kogo mówisz? Wolniej. Za szybko. Nie skrzecz. Bliżej/dalej od mikrofonu. Trema ciągle cię zjada. Spokojnie. Niemrawo. Więcej mocy. Słaba dykcja. Trochę głosu jest, ale obrazu (mowy ciała) zero.
To jest słabe i mało wiarygodne – pada wreszcie wyrok wydany w głowie słuchacza. Spotkania z głosem „Jak mnie słychać?” pomogą Wam uniknąć negatywnego werdyktu i krytycznych opinii. Tematem Spotkań z głosem jest naturalna i skuteczna komunikacja. Przecież nie tylko jak cię widzą, ale również jak cię słyszą, tak o tobie myślą.
Pogotowie głosowe. Masz przed sobą ważne wystąpienie, prezentację, występ wokalny, rozmowę z kimś, kto cię onieśmiela, a trema paraliżuje cię już teraz, na samą myśl o tym wydarzeniu?
Zapraszam Cię do wspólnej pracy nad głosem, abyś był bardziej świadomy i potrafił go umiejętnie używać – zachęca Erwin Regosz, który poprowadzi spotkania. Podczas każdego z nich uczestnicy będą doskonalić umiejętność naturalnej i skutecznej komunikacji poprzez ćwiczenia wspomagające sprawność artykulacyjną i umiejętność opowiadania historii.
Spotkania będą odbywały się w małych grupach 2 razy w miesiącu, uczestnicy mogą również korzystać konsultacji indywidualnych „w realu” lub online.
Do grupy będzie można dołączyć podczas każdego spotkania.
Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują wcześniejsze zapisy poprzez formularz na dole strony WOAK-u – TUTAJ.
Zapraszamy w środę 9 marca 2022 r. , w godz. 17:00-18:30
Następne spotkanie 22 marca.
WIĘCEJ INFORMACJI:
Erwin Regosz
e-mail: erwin.regosz@woak.torun.pl
tel. 56 652 27 55, kom. 607 234 568
PROWADZĄCY:
Erwin Regosz – muzyk, wokalista, kompozytor i autor tekstów, nauczyciel emisji głosu, główny specjalista ds. muzyki WOAK, w którym zajmuje się pracą artystyczną i pedagogiczną, prowadząc warsztaty: wokalne, teatralno-muzyczne, dla instrumentalistów, muzykoterapii, muzyki ciała i dźwięku naturalnego oraz dla ludzi pracujących głosem. Jako nauczyciel emisji głosu współpracował m.in. z Elżbietą Zapendowską, Grażyną Łobaszewską, Ewą Kossak. Uczestnik wielu warsztatów i kursów, krajowych i międzynarodowych warsztatów związanych z emisją głosu i muzyką ciała. Juror Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, autor projektów Ja to mam szczęście, Coś za coś i Dziękuję, dziękuję bardzo! współfinansowanych ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, realizowanych w 2014, 2015, 2017 i 2019 r. przez WOAK Toruń. Jest także producentem i współautorem kilku płyt z materiałem repertuarowym dla dzieci rekomendowanych przez MKiDN jako pomoce artystyczne dla uczniów i nauczycieli.
3 marca 2022 r.