18 listopada: Przetwórnia dźwięków

cykl „Przetwórnia dźwięku”

18 listopada: Przetwórnia dźwięków

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu zaprasza dorosłych oraz młodzież (powyżej 16 roku życia) do udziału w cyklicznych warsztatach „Przetwórnia dźwięków”. Spotkania oscylować będą pomiędzy szeroko pojętą muzyką eksperymentalną i instalacją dźwiękową. Uczestnicy poznają niestandardowe formy muzycznego wyrazu, za pomocą których kształtować będą twórczą ekspresję.

Kolejne spotkanie odbędzie się 18 listopada w godzinach 19:00-20:30.

Do grupy warsztatowej będzie można dołączyć podczas każdego spotkania. Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie dowolnego instrumentu muzycznego. Udział w warsztatach jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują wcześniejsze zapisy poprzez formularz na dole strony WOAK-u.

WIĘCEJ INFORMACJI:
Grzegorz Kaźmierski
e-mail: grzegorz.kazmierski@woak.torun.pl
tel. 56 65 22 755

PROWADZĄCY:

Grzegorz Kaźmierski – muzyk oraz realizator dźwięku, animator kultury, teatrolog i filmoznawca. Specjalista ds. interdyscyplinarnych przedsięwzięć kulturalnych w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu. Absolwent teatrologii i filmoznawstwa na UKW w Bydgoszczy oraz filmoznawstwa i animacji kultury na UMK w Toruniu. Jako recenzent teatralny współpracował z Teatrem im. W. Horzycy w Toruniu, Teatrem Baj Pomorski oraz ACKiS „Od Nowa”. Koordynował projekty kulturalne realizowane w ramach Festiwalu Nauki i Sztuki w Toruniu.
Jest założycielem i liderem improwizacyjnego projektu muzyczno-poetyckiego 3. Piętro, którego debiutancki album „Improwokacja” ukazał się w czerwcu 2021 roku z ramienia Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Domu Literatury w Łodzi. Podejmował artystyczną współpracę z takimi instytucjami jak Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu, Dworem Artusa czy studenckim Radiem Sfera. W 2019 roku ukazał się solowy album Grzegorza Kaźmierskiego „Improv”. Koncertował na wielu festiwalach, m.in.: Fala Poprzeczna w Gdańsku czy Ogólnopolskie Spotkania Poetów „Biała Lokomotywa” w Łazieńcu. Wraz z artystą wizualnym Tomaszem Wlaźlakiem tworzy projekty artystyczne zderzające muzykę eksperymentalną z nowymi mediami, a jako kompozytor współpracuje z reżyserką teatralną Aleksandrą Skorupą. Ich najnowszą wspólną realizacją jest spektakl „Królowa Maab”, którego premiera miała miejsce podczas Festiwalu Czasu Wolnego LABA w Warszawie. Jest także współzałożycielem duetu instrumentalnego Mlecze.

Kiedy: 18 listopada 2021 r., godz. 19.00

15 listopada 2021 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu



| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7338266

Skip to content