Kompetencje przyszłości: wokół technologii. Webinaria dla nauczycieli bibliotekarzy (25 i 28 maja)

12 miesięcy tematycznych z labib.pl

Kompetencje przyszłości: wokół technologii. Webinaria dla nauczycieli bibliotekarzy (25 i 28 maja)

labib logo

W maju w ramach projektu “12 miesięcy tematycznych z labib.pl” porozmawiamy o technologii. Zastanowimy się, czym jest technostres i jak sobie z nim radzić. Odpowiemy na pytanie, jak wykorzystywać nowe technologie w bibliotece zarówno podczas działań online, jak i stacjonarnych? Czy można połączyć je z literaturą? Poznamy praktyczne wskazówki, jak korzystać z tych technologii oraz aplikacje i narzędzia potrzebne do pracy.

Podobnie jak w poprzednich miesiącach, labib.pl przygotował dla Was 2 webinaria:

Pierwsze z nich pt. „Technostres w bibliotece: tego można uniknąć” odbędzie się już 25 maja o godz. 11.00; poprowadzi je Karol Baranowski z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie

Biblioteki to miejsca, w których nowe technologie (szeroko rozumiane) rozgościły się na dobre. Webinarium poruszy temat różnych sposobów radzenia sobie z technostresem wśród pracowników i czytelników. Postaramy się odpowiedzieć na pytania: Czy lepsza jest “rewolucja” czy “ewolucja”? Jak skutecznie rozmawiać z bibliotekarkami i bibliotekarzami o nowych rozwiązaniach technologicznych oraz dlaczego Pani Stasia musi zawsze klikać “tę mychę”, a i tak nic się nie dzieje.

Aby wziąć udział w webinarium, należy zarejestrować się klikając na link:
https://frsi.clickmeeting.com/labib-pl-technostres-w-bibliotece-tego-mozna-uniknac/register

Na drugie spotkanie pt. “Technologia+… – pomysły na warsztaty z wykorzystaniem darmowych narzędzi i zasobów cyfrowych” zapraszamy 28 maja o godz. 11.00. Poprowadzi je Monika Schmeichel-Zarzeczna z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie.

Kreatywność, storytelling, ekologia, bezpieczeństwo cyfrowe, sztuka… to częste tematy warsztatów organizowanych w wielu bibliotekach i instytucjach kultury. Czy można je urozmaicić, korzystając z darmowych narzędzi albo zasobów cyfrowych? Jeśli tak, to z jakich aplikacji korzystać i gdzie ich szukać? Na te pytania odpowiemy podczas majowego webinarium!

Aby wziąć udział w webinarium, należy zarejestrować się klikając na link:
https://frsi.clickmeeting.com/labib-pl-technologia-pomysly-na-warsztaty-z-wykorzystaniem-darmowych-narzedzi-i-zasobow-cyfr/register

Przed rejestracją na webinaria należy zapoznać się z “Zasadami udziału w webinariach organizowanych przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego”.

Jeśli macie jakieś pomysły/pytania/wątpliwości, możecie skontaktować się z ekspertami miesiąca za pośrednictwem portalu labib.pl lub mailowo pod adresem stowarzyszenielabib@gmail.com.

Do zobaczenia na www.labib.pl oraz na www.facebook.com/stowarzyszenielabib!

Projekt “12 miesięcy tematycznych z labib.pl” powstał w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Program wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.

Źródło: labib.pl

18 maja 2021 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu



| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7338096

Skip to content