Jesienne popołudnia z e-Szkołą

Jesienne popołudnia z e-Szkołą

Jesienne popołudnia z e-Szkołą

Województwo Kujawsko-Pomorskie

Jakie były skutki upadku powstania listopadowego? Czego dotyczą prawa Mendla? Jaką funkcję pełni zaimek? Co kryje się pod pojęciem tolerancji? Jakie zadania czekają na teście maturalnym z matematyki? – odpowiedzi na te i wiele innych pytań przyniosą popołudniowe spotkania z Kujawsko-Pomorską Szkołą Internetową. Przedstawiamy aktualny plan zajęć.

Nasz e-szkoła proponuje wiele ciekawych zajęć miedzy innymi z języka polskiego, matematyki, chemii, historii, biologii, języka niemieckiego i angielskiego. Do nauki zapraszamy uczniów szkół podstawowych i średnich, którzy chcą rozwijać zainteresowania, poszerzać wierzę na tematy znane ze szkolnych lekcji i przygotować się do klasówek i egzaminów – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Poniedziałkowe (9 listopada) spotkanie z e-Szkołą rozpoczynamy lekcją języka polskiego. Tematem będzie literacki obraz artysty i jego człowieczeństwa. Uczniom, którym problemy sprawia gramatyka rodzimego języka, polecamy zajęcia poświęcone zaimkom. Zapraszamy także na lekcję wiedzy o społeczeństwie, podczas której mowa będzie o tolerancji i sposobach rozwiązywania konfliktów. Na zakończenie dnia proponujemy zajęcia z historii. Uczniowie przeniosą się wirtualnie za ocean, by dowiedzieć się, jak żyli mieszkańcy Stanów Zjednoczonych w drugiej połowie XIX wieku.

O uzależnieniach i wypadkach w języku angielskim nauczymy się mówić we wtorek (10 listopada). Tego popołudnia polecamy także lekcję historii poświęconą skutkom upadku powstania listopadowego. Tegorocznych maturzystów zachęcamy do obejrzenia zajęć z matematyki. Będzie to okazja, by rozwiązać przykładowe zadania z zakresu kombinatoryki i rachunku prawdopodobieństwa, które mogą pojawić się na egzaminie na poziomie rozszerzonym.

W środę (11 listopada) Narodowe Święto Niepodległości. Tego dnia zajęcia nie odbędą się.

Zapraszamy na cotygodniowe, czwartkowe (12 listopada) spotkanie z księdzem Dawidem Wasilewskim. Tematem rozważań będzie radość dnia codziennego. W programie także lekcja języka polskiego, podczas której omawiana będzie druga część „Dziadów” wieszcza narodowego Adama Mickiewicza oraz zajęcia z biologii, których tematem będą mutacje genowe. Miłośnikom reakcji chemicznych polecamy lekcję poświęconą łączeniu kwasów z tlenkami metali i reakcjami zasad z tlenkami niemetali.

Na zakończenie szkolnego tygodnia, w piątek (13 listopada) proponujemy lekcję fizyki. Uczniowie dowiedzą się, jak powstają wyładowania elektryczne. O prawach Zapraszamy na zajęcia z gramatyki języka niemieckiego i angielskiego. W programie także biologia. Lekcja będzie okazją, by dowiedzieć się kim był Gregor Mendel i poznać reguły dziedziczenia cech.

Plan zajęć w bieżącym tygodniu

Zajęcia można oglądać na czterech kanałach:

 

Wszystkie lekcje są rejestrowane i archiwizowane na YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła. Można je oglądać także poza godzinami emisji.

Kujawsko-Pomorska Szkoła Internetowa rozpoczęła nadawanie w marcu. Projekt był odpowiedzią marszałka Piotra Całbeckiego na niezbędne ze względów epidemicznych zamknięcie placówek oświatowych. E-lekcje szybko zyskały dużą popularność, zajęcia online obejrzało ponad 2,5 miliona osób. Zainteresowanie, z jakim spotkała się nasza e-Szkoła sprawiło, że postanowiliśmy kontynuować projekt także w wakacje. Przez całe lato transmitowaliśmy ciekawe zajęcia o różnorodnej tematyce, rozwijające zainteresowania i poszerzające wiedzę o naszym regionie. Powrót uczniów do szkół w nowym roku szkolnym wymusił zmianę formuły e-Szkoły. Proponujemy lekcje popołudniowe, do nauki zapraszamy uczniów szkół podstawowych i średnich, którzy chcą rozwijać zainteresowania, poszerzać wiedzę zdobytą w szkole i dobrze przygotować się do klasówek i egzaminów.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Filip Kowalkowski

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu



| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7343605

Skip to content