Historia Sztuki dla kum kumów – wernisaż wystawy

Wernisaż wystawy Historia Sztuki dla kum kumów

Historia Sztuki dla kum kumów – wernisaż wystawy

Centrum Kultury Dwór Artusa

Wernisaż, jest podsumowaniem projektu Historii Polskiej Sztuki dla kum kumów, prezentacją prac rodzic-dziecko i scenariuszy zajęć powstałych podczas e-warsztatów.

▶️ odbędzie się on jednocześnie w Filii Dworu Artusa, Dom Muz ul: Podmurna 1/3, jak i podczas audycji Facebook LIVE –  na Facebooku Historii Polskiej Sztuki dla kum kumów

(https://www.facebook.com/Historia-Polskiej-Sztuki-dla-kum-kum%C3%B3w-108998527548743/?modal=admin_todo_tour)

Parę słów o projekcie:
▶️ Idea: Powstała z potrzeby budowania własnej wypowiedzi, realizacji siebie, jako twórcy i rodzica, rozwijając przy tym potencjał twórczy dziecka, ludzi i poszerzając wiedzę społeczeństwa o tożsamość narodową. Przedsięwzięcie to przełamuje pewne schematy, wskazując nowe kierunki i wyrasta z gruntu działań wspólnych eksperymentów.
▶️Historia Polskiej Sztuki dla kum kumów – składała się z cyklu e-warsztatów dla dzieci kumatych, zadających pytania i nie ustanie dziwiących się temu, jaki jest świat. Na warsztatach uczestnicy mogli odkryć tajemnicę sztuki, zrozumieć, jaka była kiedyś i dlaczego tak bardzo zmieniła się ostatnio. Podstawową wiedzę z zakresu Historii Polskiej Sztuki łączyliśmy z interpretacją jej w sposób plastyczny. Celem warsztatów było przede wszystkim rozbudzenie ciekawości i zainteresowania sztuką. Zapoznanie dzieci i opiekunów z dziełami polskich artystów, uznanymi i podziwianymi na całym świecie, a także uzupełnienie i poszerzenie wiedzy, którą już posiadają. Zależy nam, aby pokazać, że świat sztuki jest dla wszystkich.

▶️ Czas i miejsce realizacji:
Projekt realizowany był od lipca do września 2020 r. w formie e-warsztatów internetowych za pomocą zomm’y.

▶️Autorzy:
Aleksandra Strzelec – ze sztuką, edukacją i animacją spotykam się na co dzień praktycznie, teoretycznie i towarzysko. Zawodowo jestem plastykiem, architektem krajobrazu, animatorem kultury, florystą. A i najważniejsze zadanie – mamą Franka. Dużo, a marzy mi się jeszcze więcej. Staram się łączyć wszystkie moje zawody w pasję, dlatego moim naturalnym środowiskiem jest kontakt z ludźmi, aktywne działania w przestrzeni miejskiej, jak i aktywne włączanie ludzi w kulturę i sztukę. Staram się pracować poszukując korzeni, szanując i korzystając z naturalnych aspektów zastanej przestrzeni. Pragnę zawsze mieć miejsce dla rodziny i tworzyć przestrzeń dla jej rozwoju.

Franek – 6-latek, przepełniony ciekawością, nieustanie zadający pytania i dziwiący się światu.

▶️Jeśli jesteście ciekawi efektów❓ Zapraszamy na wystawę ❗️❗️❗️

Zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci.

Kiedy: 25.09.2020 (piątek), godz. 18:00
Gdzie: Galeria Muz

Wstęp wolny!

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu



| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7344045

Skip to content