Zróbmy sobie teatr! – cykl warsztatów dla miłośników teatru spotkanie I

Marionetki, kukiełki, Pixabay

Zróbmy sobie teatr! – cykl warsztatów dla miłośników teatru spotkanie I

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury zaprasza miłośników teatru, w tym nauczycieli, do udziału w cyklu warsztatów “Zróbmy sobie teatr!”. W ramach cyklu odbędą  się cztery spotkania:

  • II spotkanie:  Jak zbudować ciekawy scenariusz?
    29 lutego-1 marca 2020 r.
    (termin zgłoszeń: do 21 lutego 2020 r.)
  • III spotkanie:  Muzyka w teatrze
    18-19 kwietnia 2020 r.
    (termin zgłoszeń: do 10 kwietnia 2020 r.)
  • IV spotkanie: Tworzenie teatralnych opowieści
    16-17 maja 2020 r.
    (termin zgłoszeń: do 7 maja 2020 r.)

 

Uczestnicy mają możliwość wzięcia udziału w całym cyklu bądź w pojedynczych warsztatach, w zależności od potrzeb. Za udział w całym cyklu – cena promocyjna!

Adresaci:
Pasjonaci teatru, nauczyciele, animatorzy, studenci, młodzież, instruktorzy teatralni, terapeuci zajęciowi, bibliotekarze, pracownicy świetlic środowiskowych, wszystkie osoby zainteresowane zdobyciem metod i narzędzi teatralnych oraz rozwojem swojego warsztatu teatralnego.

Cel:
Praktyczne poznanie różnorodnych narzędzi i metod potrzebnych w pracy z grupą teatralną. Przećwiczenie w warunkach warsztatowych kolejnych etapów budowania widowiska teatralnego. Zdobycie bądź uzupełnienie wiedzy dotyczącej budowania spektaklu teatralnego, rozwinięcie umiejętności teatralnych, zdobycie inspiracji do pracy.

Program:
Pierwsza część zajęć zostanie poświęcona zagadnieniu „rozgrzewki”, czyli praktycznego wprowadzenia zarówno do prób analitycznych, jak i sytuacyjnych. Przyjrzymy się także roli rozgrzewki w budowaniu pierwszych scen zbiorowych spektaklu. Poprzez wprowadzenie teoretyczne i ćwiczenia poznamy różne techniki stosowane w pracy z aktorem zawodowym i aktorem-amatorem. Pojawią się elementy metody dramy (m.in. takie strategie jak: płaszcz eksperta, gorące krzesło, przynęta, pięciostopniowa analiza postaci…), elementy metody Stanisławskiego oraz elementy metody view points. Celem pracy reżysera jest stawianie aktorom dobrych, inspirujących twórczo zadań. Sformułujemy „przepis” na właściwe zadanie aktorskie. W trakcie warsztatów znajdzie się również czas na omówienie wybranych tematów przygotowanych przez uczestników – wspólnie sformułujemy dobre (czyli aktywizujące) zadania aktorskie i zbudujemy krótkie sceny improwizowane.

Uwaga! Przed spotkaniem: Każdy uczestnik jest proszony o przygotowanie tematu sceny, którą chciałby się zająć w trakcie warsztatów.
Chodzi o ogólnie postawiony problem, np. scena o ucieczce przed wolnością, scena o wybaczeniu, scena o radości spotkania po latach, scena o śmierci…

Prowadzący:
Paweł Paszta – dyrektor artystyczny Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu. Reżyser i pedagog. Studiował na Wydziale Reżyserii Akademii Teatralnej w Warszawie. W 2016 roku ukończył mistrzowski kurs reżyserii filmowej w Szkole Wajdy i obecnie pracuje nad swoim debiutem filmowym. W ramach cyklu Teatroteka w WFDiF w Warszawie przygotował spektakl teatru telewizji pt. Cicha noc. Oprócz pracy reżyserskiej, literackiej i drobnych zadań kompozytorskich Paweł Paszta od 2007 roku jest instruktorem dramy i pracuje jako pedagog teatru z młodzieżą. Od 2015 roku prowadzi autorskie zajęcia teatralne na Wydziale Wokalnym w Szkole Muzycznej im. Józefa Elsnera przy ul. Miodowej w Warszawie. Od roku 2013 pracuje także jako asystent na Wydziale Reżyserii Akademii Teatralnej w Warszawie przy zajęciach z seminarium reżyserskiego i w ramach tzw. Instytutu Opery.

Harmonogram:
sobota 25 stycznia 2020 r. w godz. 9.00-16.00 (z przerwą)
niedziela 26 stycznia 2020 r. w godz. 9.00-16.00 (z przerwą)

Warsztaty obejmują 64 godz. dydaktyczne (16 godz. każde spotkanie)

KIEDY 25-26 stycznia 2020 r.
TERMIN ZGŁOSZEŃ I WPŁAT do 17 stycznia 2020 r.
MIEJSCE WOAK Toruń, ul. Szpitalna 8
CENA 150 zł za każde spotkanie
lub 550 zł za udział w całym cyklu

INFORMACJE I ZGŁOSZENIA
Agnieszka Zakrzewska
e-mail: agnieszka.zakrzewska@woak.torun.pl
tel. 56 652 27 55

Fot. Pixabay

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu



| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7344190

Skip to content