
Majówka w Muzeum Okręgowym w Toruniu
Muzeum Okręgowe w Toruniu serdecznie zaprasza do spędzenia majówki w jego wyjątkowej atmosferze! W dniach od 1 do 4 maja br. będzie czekać na Państwa mnóstwo atrakcji, ciekawych wydarzeń oraz niespodzianek.
Muzeum Okręgowe w Toruniu serdecznie zaprasza do spędzenia majówki w jego wyjątkowej atmosferze! W dniach od 1 do 4 maja br. będzie czekać na Państwa mnóstwo atrakcji, ciekawych wydarzeń oraz niespodzianek.
Olenderski Park Etnograficzny w Wielkiej Nieszawce zaprasza na spotkanie, którego głównym bohaterem będzie tulipan (łac. Tulipa L.).
O historii fortyfikacji, których znaczna część towarzyszy miastu do dziś, opowie Adam Kowalkowski – wojskoznawca, specjalista w dziedzinie pruskich fortyfikacji, a także przewodnik po Toruniu i Twierdzy Toruń.
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Urząd Miasta Torunia oraz Towarzystwo Naukowe w Toruniu zapraszają do udziału w 23. Toruńskim Festiwalu Nauki i Sztuki.
Ideą festiwalu jest popularyzacja nauki i sztuki wśród mieszkańców miasta i regionu.
W kwietniu obchodzimy Dzień Patrzenia w Niebo. Z tej okazji Biblioteka Lelewela (ul. Lelewela 3 w Toruniu) zaprasza dzieci w wieku od 5 do 9 lat (wraz z opiekunami) do udziału w zajęciach literacko-plastycznych, podczas których uczestnicy sprawdzą, czy niebo jest rzeczywiście błękitne. Zajęcia odbędą się 28 kwietnia 2025 r., o godz. 16.00.
Anna Kańtoch jest z wykształcenia orientalistką (specjalność: arabistyka), autorką książek fantastycznych i kryminalnych. Została laureatką nagrody Europejskiego Stowarzyszenia Science Fiction (ESFS), a także – aż pięciokrotnie! – Nagrody im. Janusza A. Zajdla. Wyróżniona także Nagrodą Literacką im. Jerzego Żuławskiego oraz nagrodą Kryminalnej Piły.
Realizowany od 2013 roku Ogólnopolski Festiwal Animacji “O!PLA” jest oddolną, niezależną inicjatywą DIY, będącą przede wszystkim próbą odzyskania kontaktu i (od)budowania relacji pomiędzy polskim widzem (w każdym wieku!), a polską animacją autorską, a także – za sprawą projektów towarzyszących – promocją, w kraju i za granicą, jednej z najważniejszych dziedzin polskiej sztuki.
Piotr Wiszniewski sporządził dokumentację fotograficzną Bydgoszczy od lat 20. do lat 60. XX wieku. Jego fotografie publikowano m.in. w szkolnych podręcznikach geograficznych, historycznych i przyrodniczych, znajdują się one także w zbiorach Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy oraz Muzeum Narodowego w Warszawie. Wstęp wolny.
Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zaprasza 25 kwietnia 2025 r. na spotkanie z cyklu "…i żeby się spotkać i pogadać: Spotkanie m.in. z Igą Zdaniuk-Zienkiewicz, #Herstory – Taniec dawny, Pracownia Artystyczna Amoroso".
Przed nami Święta Wielkanocne. Jeszcze przed nimi czekają nas sportowe emocje, a w trakcie świąt zapraszamy na spacery po Bydgoszczy.
24 kwietnia 2025 r. (czwartek) o godz. 17.00 Muzeum Historii Torunia zaprasza do Domu Eskenów na kolejne spotkanie z cyklu „Tajemnice Toruńskich Historii”. Gościem wydarzenia będzie Jakub Dzieruk, który wygłosi prelekcję pt. „Woda i naczynie w służbie pogańskich i chrześcijańskich rytuałów”.
24 kwietnia 2025 r. Książnica Kopernikańska w Toruniu zaprasza na kolejny wykład online przygotowany przez dr Mariusza Balcerka. Dr Balcerek przedstawi wyniki swoich badań nad szykami bitewnymi z XVII w. z Riksarkivet.