35 lat Zespółu Pieśni i Tańca “Kujawy”

35 lat Zespółu Pieśni i Tańca “Kujawy”

Zespół Pieśni i Tańca Kujawy logo       logockbrowarb Włocławek

35 lat temu założony został Zespół Pieśni i Tańca “Kujawy”, działający w strukturze Centrum Kultury “Browar B.” we Włocławku. Obecna sytuacja nie pozwoliła zespołowi obchodzić urodzin wśród publiczności i gości z całej Polski, jednak dzięki motywacji i ciężkiej pracy byłych i obecnych członków zespołu udało się przygotować koncert jubileuszowy i zaprezentować go na scenie Centrum Kultury “Browar B.”.

Bogata i ciekawa historia Zespołu Pieśni i Tańca „Kujawy” wypełniona jest przede wszystkim tysiącami systematycznie odbywanych prób, a także koncertami, obozami szkoleniowo-wypoczynkowymi, uczestnictwem w przeglądach, konkursach, festiwalach o zasięgu regionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym.

Zespół Pieśni i Tańca „Kujawy” powstał w maju 1985 roku jako Stowarzyszenie Zespół Artystyczny Kujawy. Założycielami Stowarzyszenia byli: Aleksander Błachowski, Bogdan Woźnica, Aleksander Kociołowicz, Stanisław Leszczyński, Jadwiga Kurant, Teresa Olkiewicz. Od pierwszych lat działalności, przy ścisłej współpracy z autorytetami w dziedzinie tańca i muzyki ludowej – m.in. dr Grażyny Dąbrowskiej, profesora Roderyka Lange, Mirosławy Bobrowskiej, Danieli Nawrockiej, Stefanii Hejnowicz, Janusza Pietrzaka przygotowywano programy artystyczne dla zespołu przygotowującego się do działalności koncertowej w kraju i za granicą.

Kierownikiem zespołu, instruktorem, choreografem, jest Maciej Mielczarski związany z zespołem jako tancerz od dziecka.

Efekty ich prób i przygotowań będziemy mieli okazję zobaczyć 20 i 21.03 o godz. 17 za pośrednictwem portali społecznościowych CK “Browar B.” oraz ZPiT “Kujawy”.

Koncert jubileuszowy został dofinansowany ze środków fundacji “ANWIL dla Włocławka”.

Zapraszamy do wspólnego świętowania!

 

Źródło: zpitkujawy.pl, ckbrowarb.pl

Fot. gł. ckbrowarb.pl

15 marca 2021 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6869129