31 grudnia – Sylwester

31 grudnia – Sylwester

Zbliża się koniec roku, niedługo zabawa sylwestrowa, podczas której żegnamy stary i witamy nowy rok kalendarzowy. Na stronie internetowej Eko Kalendarz znaleźć można artykuł związany z obchodami tego dnia.

Dostępny na stronie tekst wprowadzi nas w genezę tego dnia, przybliży postać jego patrona – papieża Sylwestra, świętego katolickiego i prawosławnego oraz patrona zwierząt domowych. Można zapoznać się z opisem zwyczajów i obrzędów tego dnia na przestrzeni wieków.

Znajdziemy tam również zachętę do zadbania o zwierzęta tej nocy i chronienie ich przed stresem związanym z wybuchami petard i sztucznych ogni.

Strona Eko Kalendarz to inicjatywa Stowarzyszenia Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”, organizacji zajmującej się szeroko rozumianą edukacją ekologiczną, przyrodniczą i obywatelską.

W Eko Kalendarzu znajdują się liczne inspiracje i gotowe pakiety edukacyjne związane z różnymi świętami, przeznaczone dla nauczycieli wielu poziomów nauczania oraz gotowe do wykorzystania przy obchodach świąt ekologicznych w szkole czy przedszkolu. Materiały zawarte w pakietach przeznaczone są do samodzielnej pracy dzieci, dla rodziców i nauczycieli na różnych poziomach nauczania. Tematy tam poruszane przedstawiane są w wyjątkowo ciekawym i szerokim ujęciu, obejmującym m.in. opis danego święta, propozycje gier i zabaw oraz działań praktycznych: różnorodnych prac plastycznych, np.: samodzielnego wykonanie ekologicznych środków czyszczących czy uszycia pluszowego misia.

https://www.ekokalendarz.pl/pakiety-edukacyjne/

Przejdź do strony

Fot. EkoKalendarz

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7039822