30 września: Donikąd. Podróże na skraj Rosji. Spotkanie z Michałem Milczarkiem

22 Wrz 30 września: Donikąd. Podróże na skraj Rosji. Spotkanie z Michałem Milczarkiem

Na początku była mapa. Jej kolory, linie, wzory intrygowały i nęciły. Można było przez nią patrzeć jak przez okno, zobaczyć daleki świat. Czytać ją jak najwspanialszą przygodową książkę. Potem były podróże wyobrażone, wytyczanie nowych szlaków długopisem w atlasie. W końcu Michał Milczarek spakował plecak i wyruszył w drogę. Potem napisał książkę, którą zaprezentuje w siedzibie Książnicy Kopernikańskiej przy ul. Słowackiego 8. Na spotkanie z autorem zapraszamy w środę, 30 września o godz. 18.00. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.

„Donikąd. Podróże na skraj Rosji” to opowieść o wyprawach na końce świata: Kamczatkę, Kołymę, do Workuty, Ewenkii, Norylska. To zapiski z miejsc, w których byt graniczy z nicością. To obsesyjna wędrówka na wschód przez śnieg, kości i pustą przestrzeń w poszukiwaniu kresu mapy i kresu rzeczywistości.

Michał Milczarek Foto © Katarzyna Choniawko

Michał Milczarek (ur. 1981) – adiunkt w Instytucie Filologii Wschodniosłowiańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Autor książek na temat myśli rosyjskiej „Z martwych was wskrzesimy. Filozofia Nikołaja Fiodorowa” oraz „Drzewo życia. Fenomen Wasilija Rozanowa”. W Rosji spędził łącznie trzy lata, odwiedził siedemdziesiąt sześć podmiotów federalnych. Pasł owce w Kałmucji i renifery na Uralu Polarnym. Za „Donikąd…” był nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia w kategorii Esej, Nagrody im. Macieja Kuczyńskiego na podróżniczy debiut roku oraz w konkursie Travelery 2019.

Uczestnicy spotkania będą zobowiązani do założenia maseczek zakrywających usta i nos.Liczba odwiedzin:

2,892,094