28. Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny w Szafarni

28. Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny w Szafarni

Ośrodek ChopinowskiJuż po raz 28. Ośrodek Chopinowski w Szafarni jest organizatorem MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU PIANISTYCZNEGO IM. FRYDERYKA CHOPINA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY.

Wydarzenie po rocznej przerwie spowodowanej sytuacją pandemiczną powraca choć w zmienionej formie, czyli hybrydowej. Do siedziby Ośrodka Chopinowskiego zjadą wybitni pianiści, pedagodzy, którzy zasiądą w gronie jurorów by przesłuchać nadesłane przez uczestników materiały filmowe zawierające repertuar konkursowy.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 12 – 16 maja 2021 r. i transmitowane będzie na kanale YouTube Ośrodka Chopinowskiego na cały świat. Ideą Konkursu jest rywalizacja młodych pianistów z całego świata, zaprezentowanie ich umiejętności pianistycznych przed gronem muzycznych autorytetów i szeroką publicznością, tym razem zgromadzoną przed ekranami. Głównym założeniem Konkursu jest podniesienie poziomu wykonawstwa muzyki klasycznej u uczniów szkół muzycznych oraz wczesne odkrycie i promowanie młodych talentów pianistycznych, a także propagowanie twórczości F. Chopina i polskiej kultury wśród młodzieży z kraju i zagranicy.

Konkurs posiadający 28-letnią tradycję działalności i wielką renomę jest najważniejszym wydarzeniem organizowanym przez Ośrodek, a zarazem jedyną w województwie kujawsko-pomorskim i jedną z najstarszych tego typu imprez w Polsce. Zachęcamy do śledzenia zmagań konkursowych młodych adeptów sztuki pianistycznej. Do Konkursu zakwalifikowaliśmy 55 wykonawców z 15 krajów.

Przesłuchania konkursowe:

12 maja (środa) godz. 9:00 – 19:00 (III grupa wiekowa)

13 maja (czwartek) godz. 9:00 – 19:00 (III grupa wiekowa)

14 maja (piątek) godz. 9:00 – 17:00 (I i II grupa wiekowa)

15 maja (sobota) godz. 9:00 – 14:00 (II grupa wiekowa)

16 maja (niedziela) godz. 12:00 (KONCERT LAUREATÓW)

Prezentacje młodych pianistów oraz koncert oglądać można na kanale YouTube Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni lub na www.szafarnia.art.pl

10 maja 2021 r.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7183210

Skip to content