22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi

22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie będzie świętować Dzień Ziemi. Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu, wieku czy innych kategorii różnicujących. Niestety, czasem dzień Ziemi może przybierać formę grzecznej, nudnej akademii organizowanej przez miejskie władze czy dyrekcje szkoły, gdzie padają jedynie banały o potrzebie dokręcania kranu czy nierzucaniu papierków na trawnik. Dlatego warto przypomnieć początki tego święta, które bynajmniej nie były tak grzeczne. Święto to jest wspaniałą okazją, by nagłośnić globalne problemy Ziemi i domagać się odpowiednich działań politycznych.

Na stronie internetowej Eko Kalendarz znaleźć można pakiet edukacyjny poświęcony Światowemu Dniu Ziemi. Jego twórcy zapraszają do zapoznania się z materiałami i zbliżaniu się do Przyrody, do czego wspaniałą okazją jest Dzień Ziemi.

W Eko Kalendarzu znajdują się inne inspiracje i gotowe pakiety edukacyjne obejmujące szeroki zakres tematyczny, przeznaczone dla nauczycieli różnych poziomów nauczania, gotowe do wykorzystania przy obchodach świąt ekologicznych w szkole czy przedszkolu. Materiały zawarte w pakietach przeznaczone są do samodzielnej pracy dzieci, dla rodziców i nauczycieli różnych poziomów nauczania. Tematy tam poruszane przedstawiane są w wyjątkowo ciekawy i szeroki sposób, obejmujący m.in. część informacyjną oraz praktyczną: propozycje prac plastycznych, gier i zabaw, samodzielne wykonanie ekologicznych środków czyszczących.

Stowarzyszenie Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” to organizacja zajmująca się szeroko rozumianą edukacją ekologiczną, przyrodniczą i obywatelską. Misją stowarzyszenia jest zwiększanie stopnia świadomości ekologicznej społeczeństwa poprzez aktywną edukację ekologiczną, realizowaną głównie poprzez warsztaty dla młodzieży, szkolenia, wyjazdy terenowe, projekty informacyjne.

Przykłady pakietów edukacyjnych dostępnych na stronie Eko Kalendarz

Przykłady pakietów edukacyjnych dostępnych na stronie Eko Kalendarz   > kliknij w grafikę by przejść do strony

Źródło: www.ekokalendarz.pl

22 kwietnia 2021 r.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7181720

Skip to content