21 marca – Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca – Światowy Dzień Zespołu Downa

Zespół Szkół 3 Włocławek logo

Data Światowego Dnia Zespołu Downa została wybrana nieprzypadkowo, jako że przyczyną tej wady genetycznej jest TEN TRZECI (chromosom), który doczepił się do 21 pary chromosomów. Zestaw tych liczb „dał” datę 21.03., a w bieżącym 2021 roku wybrzmiewa szczególnie.

Z tej okazji na całym świecie odbywają się imprezy, których celem jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej zespołu Downa, propagowanie praw i dobra ludzi z tą wadą genetyczną oraz integracja z nimi.

Podczas Światowego Dnia Zespołu Downa można okazać solidarność z osobami dotkniętymi tą wadą genetyczną, udostępniając w mediach społecznościowych zdjęcie w kolorowych skarpetkach nie do pary, symbolizujących różnorodność genetyczną. Zdjęcie można uzupełnić hasztagiem #ZespolKolorowychSkarpetek.

Zespół Szkół nr 3 we Włocławku przy ulicy Nowomiejskiej 21 zachęca społeczność szkoły i wszystkich mieszkańców Włocławka do włączenia się do akcji pod hasłem ,,Kolorowa skarpetka”.

Organizatorzy zapraszają do zawieszania na ogrodzeniu placówki w części frontowej, niepotrzebnej już kolorowej skarpetki.

Akcja odbędzie się 22 marca.

Zapraszamy do udziału w godzinach 8.00-16.00.

 

Źródło: zs3wek.pl

19 marca 2021 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7181459

Skip to content