21 lipca w Toruniu gramy w Catan!

Toruńskie eliminacje do mistrzostw Polski w grę Catan

21 lipca w Toruniu gramy w Catan!

Książnica Kopernikańska w Toruniu zaprasza w sobotę, 21 lipca, na grę w Catan! Jak zwykle rozgrywki zaczną się od nauki gry (godz. 11.00). Turniej rozpocznie się godzinę później.

Na Wasze zgłoszenia czekamy pod tym adresem: m.pitulski@ksiaznica.torun.pl. Liczba miejsc jest ograniczona. Eliminacje (bo taki charakter będą miały turniejowe rozgrywki) do Mistrzostw Polski odbędą się w siedzibie Książnicy Kopernikańskiej przy ul. Słowackiego 8.

Jeśli jeszcze jakimś cudem nie graliście w Catan, wyjaśniamy: to jedna z najpopularniejszych gier na świecie. O co w niej chodzi? O władzę i dominację ?

Początki są skromne: jesteście pierwszymi osadnikami, którzy przybyli na wyspę Catan. W pośpiechu wznosicie osady i budujecie drogi. Okoliczne tereny zapewniają wam surowce niezbędne do rozwoju. Z czasem zaczyna kwitnąć handel, a osady zamieniają się w miasta. Jednak wkrótce na wyspie zaczyna brakować miejsca – wtedy rozpoczyna się walka. O ziemię, surowce i władzę. Jeśli chcecie przetrwać, musicie podjąć wyzwanie. Stawką jest panowanie nad Catanem. Zatem: do dzieła!

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6866920