20 listopada – Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka – pakiet edukacyjny

20 listopada – Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka – pakiet edukacyjny

20 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Na stronie internetowej Eko Kalendarz dostępny jest pakiet edukacyjny dla nauczycieli związany z Międzynarodowym Dniem Praw Dziecka. Nauczyciele mogą pobrać cały pakiet, który zawiera opis praw człowieka i dziecka, scenariusze zajęć, karty pracy, pomysły na działania z uczniami związane z wydarzeniem oraz propozycje literatury dla dzieci omawiającej prawa dziecka.

Strona Eko Kalendarz to inicjatywa Stowarzyszenia Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”, organizacji zajmującej się szeroko rozumianą edukacją ekologiczną, przyrodniczą i obywatelską.

W Eko Kalendarzu znajdują się liczne inspiracje i gotowe pakiety edukacyjne obejmujące szeroką tematykę, przeznaczone dla nauczycieli różnych poziomów nauczania, gotowe do wykorzystania przy obchodach świąt ekologicznych w szkole czy przedszkolu. Materiały zawarte w pakietach przeznaczone są do samodzielnej pracy dzieci, dla rodziców i nauczycieli na różnych poziomach nauczania. Tematy tam poruszane przedstawiane są w wyjątkowo ciekawy i szeroki sposób, obejmujący m.in. prace plastyczne, propozycje gier i zabaw oraz działań praktycznych – jak na przykład samodzielne wykonanie ekologicznych środków czyszczących.

https://www.ekokalendarz.pl/pakiety-edukacyjne/

Przejdź do strony

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7161569

Skip to content