20 listopada Bydgoszcz zaprasza na jarmark!

20 listopada Bydgoszcz zaprasza na jarmark!

Miasto Bydgoszcz zaprasza:

Wyobraźcie sobie unoszący się w powietrzu zapach tradycyjnego grzańca, pomarańczy i korzennych przypraw, smak gorącej czekolady w chłodny wieczór, dźwięk mikołajkowych dzwonków przeplatający się ze świątecznymi piosenkami i tysiące małych lampek, które – oprócz choinki – rozświetlą też największy mrok. Przydałby się jeszcze śnieg, ale takich znajomości to my już niestety nie mamy… Całą resztę zobaczycie, poczujecie i usłyszycie na Bydgoskim Jarmarku Świątecznym, który otwieramy już w najbliższą sobotę!

20 listopada 2021 r. od godz. 12.00 zapraszamy na Mostową i Stary Rynek, który stanie się świątecznym centrum dowodzenia. Spotkacie tam kilkudziesięciu wystawców oferujących m.in. oryginalne rękodzieła, ozdoby świąteczne i nietuzinkowe inspiracje na gwiazdkowe prezenty. Spróbujecie aromatycznych wigilijnych potraw i wypieków. Posłuchacie występów uzdolnionych artystów, którzy swoją muzyką wprowadzą Was w wyjątkowy, świąteczny nastrój.

A jeśli chcecie jeszcze bardziej poczuć tę magiczną atmosferę, bądźcie z nami o godz. 16:30 na Starym Rynku – wtedy rozświetlimy choinkę i inne iluminacje, i oficjalnie, wspólnie rozpoczniemy sezon świąteczny 2021.

Zapraszamy Was gorąco – przyjdźcie całymi rodzinami! Na jarmarku znajdą się także atrakcje dla dzieci (i nie tylko). Czekać będą na Was między innymi: zimowe wesołe miasteczko z ciuchcią dla dzieci i rollercoasterem, pałac luster, śnieżna kula, stuletnia karuzela wenecka o niepowtarzalnym klimacie i młyńskie koło, z którego będziecie mogli popatrzeć na Bydgoszcz z nieco innej perspektywy (wstęp na atrakcje będzie biletowany). A do tego w poszczególne dni szukajcie Mikołaja (Gwiazdora?), kataryniarza i szczudlarzy. Coś czujemy, że tych ostatnich będzie wyjątkowo łatwo znaleźć 🙂 I nie bójcie się niskich temperatur – ustawimy dla Was gazowe podgrzewacze.

Tegoroczny Bydgoski Jarmark Świąteczny potrwa do 22 grudnia. Czynny będzie codziennie od 12:00 do 21:00. Popołudniami będą się odbywać koncerty, łącznie ponad 130 godzin muzyki na żywo! W tym sezonie czeka na Was dokładnie 71 punktów ze świątecznymi atrakcjami (w tym wystawcy, punkty gastronomiczne), które będą opisane na specjalnej mapie jarmarku. Znajdziecie ją na ustawionych w kilku miejscach standach, a także w internecie – na stronie bydgoszcz.pl i na naszym miejskim Facebooku. Tam też będziemy na bieżąco informować Was o różnego rodzaju wydarzeniach, atrakcjach i konkursach – bądźcie czujni!

Na koniec przypominamy naszych partnerów, bez których to całe przedsięwzięcie nie wyglądałoby tak samo. Partnerem organizacyjnym jest Leśny Park Kultury i Wypoczynku, partnerem medialnym – Radio Eska. Partnerami biznesowymi są: BIMs PLUS, Mad-Bud, Metalko, Wergon, Vitalabo i Orange Polska.

Do zobaczenia na Bydgoskim Jarmarku Świątecznym!

Informacja: www.bydgoszcz.pl
Fot: www.bydgoszcz.pl

19 listopada 2021 r.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7159163

Skip to content