20 lat województwa – zaproszenie na debatę uczniowską

20 lat województwa – zaproszenie na debatę uczniowską

20 lat województwa – zaproszenie na debatę uczniowską

Przewodniczący sejmiku województwa Ryszard Bober zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych z całego regionu na spotkanie dyskusyjne „Województwo Kujawsko-Pomorskie dziś i za 20 lat”. Wydarzenie odbędzie się 18 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu. Warsztaty i debatę poprowadzi dr Mariusz Popławski z Wydziału Politologii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Zgłoszenia do 5 czerwca.

W tym roku obchodzimy 20-lecie powstania naszego województwa. Jesteście jednymi z pierwszych obywateli, którzy się tu urodzili i wychowali. Dorastacie i dojrzewacie razem z naszym regionem! Dlatego to Was chcielibyśmy zapytać, jak postrzegacie Kujawsko-Pomorskie, czy lubicie tu być i czy Waszym zdaniem jest to atrakcyjne miejsce do życia. Co trzeba zmienić, żeby za kolejne 20 lat było to miejsce z Waszych marzeń?

W ostatnim dniu roku szkolnego (18 czerwca) zapraszamy Was do Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu na spotkanie „Województwo Kujawsko-Pomorskie dziś i za 20 lat”. Chcielibyśmy wspólnie z Wami zastanowić się, co udało się osiągnąć przez minione 20 lat, a co jest jeszcze do zrobienia. Świat się zmienia, cały czas obserwujemy ogromny postęp technologiczny, który sprawia, że wszyscy mamy coraz większy, a przede wszystkim szybszy dostęp do informacji. Nam pozwala to być coraz bliżej obywateli.

Chętnych prosimy o przygotowanie krótkiej wypowiedzi nawiązującej do obchodzonej w tym roku rocznicy 20-lecia samorządu województwa i Waszych marzeń o lepszej przyszłości dla regionu – może to być film, zdjęcia lub grafika, które zamieścicie w formie postu publicznego w wybranym serwisie społecznościowym (Facebook, Instagram lub Twitter) i wyślecie nam link na adres mailowy b.urbanska@kujawsko-pomorskie.pl. Wasze wypowiedzi będą stanowiły punkt wyjścia do debaty, którą poprowadzi dr Mariusz Popławski, politolog, wykładowca Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

 

Na zgłoszenia czekamy do północy 5 czerwca. Dodatkowe informacje dotyczące zgłoszenia można uzyskać wysyłając e-mail na adres b.urbanska@kujawsko-pomorskie.pl.

Kancelaria Sejmiku
i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7016800