2. GORĄCZKA ZŁOTA NAD WISŁĄ

2. GORĄCZKA ZŁOTA NAD WISŁĄ

                                                           

Kujawsko-Pomorskie Centrum Nauczycieli we Włocławku objęło patronatem medialnym drugą edycję festiwalu gier planszowych we Włocławku „2. GORĄCZKA ZŁOTA NAD WISŁĄ”.

W imieniu organizatorów: Centrum Kultury “Browar B.”, klubu gier planszowych „Taktyk” oraz wydawnictwa G3 Poland zapraszamy do udziału w festiwalu w niedzielę 14 października br. w Centrum Kultury Browar B. we Włocławku w godz. 11-20.

Wydarzeniu towarzyszyć będą dwa turnieje o mistrzostwo Polski w gry planszowe „Sabotażysta” oraz „Wizard”, które są elementem międzynarodowego cyklu World Championship 2018. Turnieje eliminacyjne rozegrane zostały w tym roku w ponad 100 miastach Polski! Najlepsi gracze z całego kraju zmierzą się u nas o dwa tytuły mistrza Polski 2018 oraz awans do finałów Mistrzostw Świata.

Dodatkowych emocji dostarczą konkursy i turnieje towarzyskie z atrakcyjnymi nagrodami.

Podczas całodniowego festiwalu można będzie zapoznać się z dziesiątkami tytułów gier planszowych i karcianych. Do dyspozycji będą gry matematyczne, logiczne, pamięciowe, przygodowe, taktyczne, m.in nagrodzone przez MENSA. Wiele z nich może stać się istotną pomocą edukacyjną w nauczaniu konkretnych przedmiotów, integracji grup, wspieraniu indywidualnego rozwoju uczniów, inspiracją w rozwijaniu pasji i wiedzy.

Gry planszowe są niezwykle cenną i coraz bardziej modną alternatywą wobec mediów elektronicznych. Współczesnego świata nie zmienimy, ale możemy pokazać, iż ma wiele innych barw. W planszówkach kolorów jest zaś mnóstwo.

Patronaty medialne festiwalu: Prezydent Miasta Włocławka Marek Wojtkowski, Kujawsko-Pomorskie Centrum Nauczycieli we Włocławku Polskie Radio Pomorza i Kujaw.

Więcej o turnieju i grach:

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7164589

Skip to content