19 dni – kampania przeciw przemocy

baner wydarzenia

19 dni – kampania przeciw przemocy

Fundacja Po Drugie logo      Women's World Summit Foundation logo

Od 10 lat Fundacja po DRUGIE włącza się w międzynarodową kampanię 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Celem jest dotarcie do jak największej liczby podmiotów w Polsce, które pracują z dziećmi i młodzieżą, które zechcą i zgłoszą gotowość do prowadzenia działań profilaktycznych w swoim środowisku.

Co roku przez 19 pierwszych dni listopada Fundacja po DRUGIE we współpracy z innymi organizacjami, instytucjami, placówkami pracującymi z dziećmi i młodzieżą bierze udział w światowej kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Kampania rozgrywa się na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata. Poruszane są tematy o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie, wolności.

Autorem światowej kampanii jest Women’s World Summit Foundation i co roku zaprasza do współpracy wszystkich tych, którzy chcą, by świat dzieci i młodzieży był wolny od przemocy.

Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka. Pomarańczowy, to kolor ostrzegawczy. Prowadzone w ramach kampanii działania mają ostrzegać. Zwracać uwagę. Uczyć widzieć więcej i lepiej.

Zapraszamy Was do wspólnego działania na rzecz bezpiecznego, przyjaznego, dobrego świata…

 

Źródło: podrugie.pl
Graf. podrugie.pl

24 października 2023 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7025466