1 września uczniowie wracają do nauki w szkołach

Uczniowie w białych koszulach siedzą w ławkach szkolnych, na których leżą kartki

1 września uczniowie wracają do nauki w szkołach

MEN logotyp

Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski podczas konferencji prasowej 5.08.2020 r. ogłosił, że od 1 września 2020 r. uczniowie  wrócą do nauki w szkołach.

Minister poinformował, że uczniowie w klasach nie będą musieli nosić maseczek. Taki wymóg będzie jednak obowiązywał osoby z zewnątrz odwiedzające szkołę. Zalecana jest  organizacja pracy umożliwiająca zachowanie dystansu między osobami przebywającymi na terenie szkoły. Obowiązkowe jest przestrzeganie podstawowych zasad higieny: m.in.: częste mycie rąk, regularne dezynfekowanie pomieszczeń.

Minister przedstawił wytyczne dla szkół i placówek, które będą obowiązywały od 1 września br. Zawierają one zalecenia związane m.in. z organizacją zajęć w szkole, wydawaniem posiłków, higieną, dezynfekcją pomieszczeń i powierzchni, postępowaniem w przypadku podejrzenia zakażenia u uczniów i pracowników szkoły.

Dyrektorzy szkół i placówek w oparciu o te  wytyczne  mogą przygotowywać wewnętrzne regulaminy oraz procedury funkcjonowania szkoły i placówki w czasie epidemii.

Więcej informacji oraz wytyczne dla szkół i placówek w komunikacie MEN.

Fot. Canva

 

 

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6874138