1 grudnia: Bydgoskie Przedmieście sprzed lat. Kościoły i cmentarze

1 grudnia: Bydgoskie Przedmieście sprzed lat. Kościoły i cmentarze

Już dziś, 1 grudnia, zapraszamy na ostatnie spotkanie z cyklu Bydgoskie Przedmieście sprzed lat. W trakcie transmisji na facebookowym profilu Książnicy Kopernikańskiej Katarzyna Kluczwajd opowie m.in. o staraniach niemieckich torunian o budowę kościoła na Bydgoskim Przedmieściu, o kaplicy baptystów, i o imprezach organizowanych przez te społeczności. Początek o godz. 18.00.
W okresie II Rzeczypospolitej planowane było wzniesienie dwóch świątyń na Bydgoskim Przedmieściu – na Rybakach i u wylotu ul. Fałata. Ciekawie przedstawia się historia budowy klasztoru i kościoła oo. redemptorystów – trwająca długo i naznaczona polityką. Przy tej okazji Katarzyna Kluczwajd wspomni również o szkołach prowadzonych przez “bydgoskich” zakonników.
A już 11 grudnia zapraszamy na promocję albumu Bydgoskie Przedmieście w Toruniu. Pocztówki z kolekcji Tamary i Krzysztofa Klunderów. Również na facebookowym profilu Książnicy Kopernikańskiej. Więcej informacji na ten temat już niedługo.
Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7164915

Skip to content