1. Festiwal Kultury Narodowej „Pamięć i Tożsamość”

1. Festiwal Kultury Narodowej „Pamięć i Tożsamość”

TVP--Logo

Festiwal Kultury Narodowej „Pamięć i Tożsamość” to inicjatywa, której celem jest promowanie treści tożsamościowych produkowanych lub koprodukowanych przez nadawcę publicznego. Pierwsza edycja festiwalu odbędzie się w formule on-line na stronie fkn.tvp.pl w dniach 22 lutego – 1 marca 2021 r.

Do festiwalu zakwalifikowano produkcje zrealizowane między 1 stycznia 2018 r., a 31 grudnia 2020 r., które zostały wybrane przez zespoły selekcyjne w sześciu kategoriach: Film i serial fabularny, Film i serial dokumentalny, Teatr, Rekonstrukcja, Koncert i widowisko, Dziedzictwo św. Jana Pawła II.

Nazwa wydarzenia „Pamięć i Tożsamość” nawiązuje do tytułu ostatniej książki-wywiadu Papieża Polaka św. Jana Pawła II, której tematem jest człowiek – świadek wydarzeń XX wieku, poszukujący tożsamości i znaczenia słów „Ojczyzna”, „Naród”, „Europa”.

W trakcie festiwalu każdy użytkownik będzie miał nieograniczony i bezpłatny dostęp do produkcji festiwalowych. A dodatkową atrakcją będzie codzienne Studio Festiwalowe, które wypełnią spotkania i rozmowy z wyjątkowymi gośćmi.

Festiwal zakończy uroczysta gala, która odbędzie się 1 marca, w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Podczas gali zostaną wręczone statuetki Złotych i Platynowych Ryngrafów, nawiązujące do pamiątek po poległych bohaterach narodowych. Wydarzenie transmitowane będzie na stronie fkn.tvp.pl oraz na antenach Telewizji Polskiej.

I Festiwal Kultury Narodowej „Pamięć i Tożsamość” potrwa od 22 lutego do 1 marca 2021 r. Strona festiwalu jest ogólnodostępna i bezpłatna.

Zapraszamy na fkn.tvp.pl

 

Źródło: centruminformacji.tvp.pl

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7025249