Skocznie - spotkanie warsztatowe
Kolejne warsztatowe spotkanie z książką dla niedorosłych w cyklu „Moc Liter” odbędzie się 9 stycznia. To będzie skok w nowy rok! Na pierwszym w roku 2026 spotkaniu uczestnicy wskoczą w świat książek o zabawie. Cykl „Moc Liter” prowadzi przez starannie wybrane teksty i ilustracje, niosące wzmocnieniowy przekaz dla dzieci (a może też rodziców) oraz przez szereg zabaw.
Tym razem to właśnie na zabawę postawi organizator warsztatów, odwołując się do art. 31 Konwencji o prawach dziecka, w której Polska uznała prawo dzieci do wypoczynku i czasu wolnego oraz do uczestniczenia w zabawach i zajęciach rekreacyjnych stosownych do wieku dziecka, i do nieskrępowanego uczestnictwa w życiu kulturalnym i artystycznym. Wypoczynek, zabawa i radość są potrzebne każdemu z nas, więc przybywajcie w podskokach! Trwa karnawał! Sięgnijcie po radość czytania!
Spotkanie poprowadzi Lucyna Brzezinska-Eluszkiewicz z TuCzyTam. Kamienica 12, polonistka, biblioterapeutka, animatorka kultury i pedagożka, nagrodzona przez Polską Sekcję IBBY (International Board on Books for Young People) w konkursie Książka Roku 2021 w kategorii upowszechnianie czytelnictwa. Ekspertka Instytutu Książki w zakresie wdrażania kampanii „Mała książka – wielki człowiek”.
Sugerowany wiek odbiorców: dzieci w wieku od 4 do 9 lat (razem z ich dorosłymi opiekunami).
Czas trwania: 1,5 godz.
Wstęp wolny, zapisy: dom.liter@mck-bydgoszcz.pl
Miejsce: Dom Liter. Centrum Literatury i Pisma w Bydgoszczy.
Termin: 9 stycznia 2026 r., godz. 17.00-18.30.
Źródło: MCK
Wstecz