Grudziądzka Lekcja Siatkówki z Energą
Fundacja „Droga Na Szczyt”, klub Koset Grudziądz oraz Partner Główny – Energa z Grupy Orlen zapraszają uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych z województwa kujawsko-pomorskiego na wydarzenie „Grudziądzka Lekcja Siatkówki z Energą”, które odbędzie się w środę 3 grudnia 2025 r. (w godzinach 9.00-16.30) w hali SP nr 21 im. rtm. Witolda Pileckiego przy ul. Nauczycielskiej w Grudziądzu.
Projekt w założeniu ma być największą w regionie lekcją wychowania fizycznego, ukierunkowaną na siatkówkę, gdzie jej uczestnikami będzie kilkaset dzieci. Agenda imprezy przewiduje siedem godzinnych bloków lekcyjnych (w godzinach 9-10, 10-11, 11-12, 12-13, 13.30-14.30, 14.30-15.30 oraz 15.30-16.30). Dzieci zostaną podzielone na maksymalnie 14-osobowe grupy, które będą trenować w obwodach stacyjnych przygotowanych przez fachowców. Dzięki temu każdy będzie mógł spróbować swoich sił w piłce siatkowej. Jednocześnie na arenie zmagań będzie przebywać maksymalnie 70 dzieci.
Nad prawidłowym przebiegiem treningu czuwać będą trenerzy Kosetu Grudziądz na czele z koordynatorką Dagmarą Kosińską, a inicjatywę wesprze ambasadorka wydarzenia – była mistrzyni Europy w siatkówce – Izabela Bełcik.
– Niezależnie od tego, czy już gracie w siatkówkę, czy dopiero zaczynacie swoją przygodę, czekamy na Was z otwartymi ramionami! Przekonajcie się, jak wspaniała jest ta gra – razem z trenerami pokażemy Wam siatkarskie podstawy, podzielimy się cennymi wskazówkami, a na koniec będzie czas na zdjęcia i autografy, byście mogli zabrać ze sobą trochę sportowej magii na pamiątkę – powiedziała Izabela Bełcik.
Impreza będzie miała charakter świąteczny – z pewnością nie zabraknie na niej Świętego Mikołaja, elfów oraz prezentów dla wszystkich uczestników. Na dzieci czekać będzie również strefa z napojami, owocami i zdrowymi przekąskami.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, organizator zapewni także koszulki dla uczestników – dzieci proszone są jedynie o przyniesienie spodenek oraz sportowego obuwia. Będzie także możliwość bezpłatnego zaparkowania autokarów w okolicy hali.
Zgłoszenia dla grup szkolnych przyjmowane są drogą mailową – siatkowka@SP21.pl – do 26 listopada włącznie. Przy czym, w momencie wyczerpania puli 500 uczestników, zapisy zostaną zamknięte wcześniej.
W założeniu wydarzenie ma służyć przede wszystkim popularyzacji siatkówki, ale także zachęcać dzieci do zajęć ogólnorozwojowych. To również okazja do wzbogacenia swojego warsztatu przez nauczycieli wychowania fizycznego.
Źródło: Fundacja Droga na Szczyt