Noc Muzeów 2025 w Szubinie
Muzeum Ziemi Szubińskiej serdecznie zaprasza 24 maja br. od godz. 17.00 na Noc Muzeów 2025.
Do 20 lutego 2025 r. należy złożyć wnioski na wydruk zaadaptowanych podręczników dla uczniów uczęszczających do szkoły ponadpodstawowej na rok szkolny 2025/2026.
Wyniki najnowszych badań przeprowadzonych na zlecenie Rzeczniczki Praw Dziecka pokazują, z iloma wyzwaniami mierzą się młodzi ludzie w środowisku cyfrowym. Hejt (84 proc.), stalking (77 proc.), a także publikowanie treści bez zgody przedstawionej osoby (74 proc.). Według młodzieży to najbardziej szkodliwe zjawiska w sieci. I tylko 1 proc. ankietowanych nie widzi online żadnych zagrożeń – wynika z najnowszych badań przeprowadzonych na zlecenie Rzeczniczki Praw Dziecka.
Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii Oddział w Toruniu zaprasza na debatę poświęconą jednej z najciekawszych polskich publikacji popularnonaukowych wydanych w ubiegłym roku. Jest nią "Ziemia. Planeta życia" (Wydawnictwo Naukowe UMK, 2024).
Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zaprasza 21 i 22 lutego b.r. na koncert zespołu Tuleje oraz warsztaty pieśni tradycyjnych.
Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie zachęca nauczycieli i szkolnych specjalistów do udziału w bezpłatnych szkoleniach online dotyczących standardów postępowania w przypadku kontaktu z osobami w kryzysie samobójczym.
Książnica Kopernikańska zaprasza na warsztaty malowania figurek. Zajęcia odbędą się 15 lutego 2025 r. w godz. 16.00 - 21.00.
Jesteś uczniem klasy VII, VIII szkoły podstawowej lub uczniem liceum, technikum lub szkoły branżowej z województwa kujawsko-pomorskiego, to zapraszamy Cię do wzięcia udziału w siedemnastej edycji Wojewódzkiego Konkursu im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej „Oni tworzyli naszą historię”.
Wsparcie dla młodych aktywnych w Kujawsko-Pomorskiem – wystartowaliśmy, żeby realizować Wasze pomysły!
Jeśli jesteś osobą aktywną, chcesz rozwijać swoje pasje i zainteresowania, poznać coś nowego, znajdź organizację pozarządową, która działa w twoim otoczeniu albo zgłoś się do lokalnej grupy działania.
Wszyscy pracownicy Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, jednostek organizacyjnych Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz pracowników magistratów miast prezydenckich z województwa kujawsko-pomorskiego zaproszeni są do udziału we wspólnych obchodach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Jak co roku z tej okazji organizowane jest dyktando oraz spotkanie z językoznawcami z regionalnych uczelni wyższych.
Pierwsze w tym roku spotkanie wytchnieniowe dla kobiet (16+) będzie okazją do relaksu w… szkole. Czy to w ogóle możliwe? Na muzealnej ekspozycji z pewnością tak. Odetchniemy chociażby z tego powodu, że dawne realia edukacyjne są już przeszłością.
Ponad połowa nastolatków czuje się osamotniona w mediach społecznościowych, a jednocześnie 43 procent młodych ludzi korzysta z mediów społecznościowych, by poczuć się lepiej*. Jaka jest wirtualna rzeczywistość młodych i ich bardzo realne emocje z tym związane? Czy na pewno je rozumiemy? W czym młodzież potrzebuje naszej pomocy? Jak możemy jej skutecznie udzielić? Zapraszamy na Galę Dnia Bezpiecznego Internetu 11 lutego, która zainauguruje obchody tego międzynarodowego święta.