
Ferie w Pałacu Młodzieży
Trwają zapisy na półkolonie dla dzieci w wieku 7-11 lat (ur. w latach 2013-2017)
- Turnus pierwszy: 20-24 stycznia (I tydzień ferii zimowych)
- Turnus drugi: 27-31 stycznia (II tydzień ferii zimowych)
Ten konkurs filmowy jest okazją dla twórców do pokazania swojego talentu, poprzez stworzenie krótkiej rolki inspirowanej van Goghiem. Najlepsze filmy zostaną zaprezentowane podczas Festiwalu Van Gogh 2025 w Brzózkach (gm. Szubin, woj. kujawsko-pomorskie).
Muzeum Twierdzy Toruń, oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu, serdecznie zaprasza 25 czerwca 2025 r. o godz. 17.30 na kolejną odsłonę fascynującego cyklu „Środowe spotkania z historią wojskowości”. To wyjątkowa okazja, by wspólnie zanurzyć się w pasjonujące dzieje militarne.
Wstęp wolny.
Muzeum Toruńskiego Piernika, oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu, zaprasza na nową wystawę czasową pt. „Pierniki w Polsce. Kultura, tradycja, nowoczesność”, której wernisaż odbędzie się 21 czerwca o godz. 18.00.
Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier zaprasza dzieci i młodzież do udziału w kolejnej edycji konkursu na komiks. Tegoroczne hasło przewodnie brzmi: „Przepis na przyjaźń”. Termin nadsyłania prac: do 18 sierpnia 2025 r.
Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza do udziału w „Sobocie w Muzeum”, zaplanowanej na 21 czerwca 2025 roku. Wydarzenie organizowane jest z okazji obchodów Święta Miasta Torunia oraz 10-lecia Muzeum Toruńskiego Piernika. W programie przewidziano liczne spotkania, prelekcje, koncerty oraz warsztaty, które odbędą się w wybranych oddziałach muzeum, umożliwiając uczestnikom zapoznanie się z różnorodną ofertą kulturalno-edukacyjną.
Po koncertach w Bydgoszczy, Chełmży, Toruniu, Włocławku i Grudziądzu, przyszedł czas na Inowrocław. O znakomitą atmosferę i dobrą zabawę zadbali zaproszeni artyści: Justyna Steczkowska, Michał Szpak, Reni Jusis, Grzgorz Hyży, Natasza Urbańska, którzy w niedzielę (15 maja) wystąpili w koncercie „Na Soli”. W wydarzeniu wzięła udział przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska.
Książnica Kopernikańska w Toruniu zaprasza 25 czerwca br. na spotkanie autorskie z dr. Michałem Ceglarkiem, edytorem listów Jerzego Giedroycia i Witolda Małcużyńskiego. Korespondencja Redaktora i Pianisty z lat 1949-1957 została opublikowana w 2024 r. nakładem Towarzystwa Wydawniczego "Historia Iagiellonica".
Raport „Nauka w Polsce 2024” to publikacja prezentująca aktualny stan polskiej nauki, osiągnięcia badawcze oraz wyzwania stojące przed środowiskiem nauki i szkolnictwa wyższego. Jego celem jest dostarczenie rzetelnych informacji na temat rozwoju nauki w Polsce, w tym finansowania badań, innowacji oraz współpracy międzynarodowej.
Ukazał się projekt rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie oddziałów i szkół sportowych oraz oddziałów i szkół mistrzostwa sportowego (Dz. U. z 2020 r. poz. 2138).
Już można zgłaszać się do udziału w projekcie pilotażowym, którego celem jest opracowanie i przetestowanie Metody wsparcia uczniów i uczennic w kryzysach psychicznych - opartej na wsparciu rówieśniczym (peer support). Oferta skierowana jest do psychologów, pedagogów, nauczycieli i wychowawców z doświadczeniem w pracy z młodzieżą.
Niemal dwóch na trzech ojców zauważa potrzebę udziału ojca w opiece nad dzieckiem w pierwszym roku życia. 30% badanych przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę wskazuje jednak, że to zajęcie głównie dla matki. Na kolejnych etapach rozwoju dzieci odsetek wskazań na odpowiedź „matka i ojciec w takim samym stopniu” wśród ojców rośnie – (79% dla wieku 1-3, 82,5% dla wieku przedszkolnego).
Centrum Nauki Kopernik i Biuro Edukacji Kosmicznej ESERO-Polska organizują bezpłatne warsztaty online Letniej Szkoły Edukacji Kosmicznej. Są one przeznaczone dla nauczycieli i edukatorów pracujących w mniejszych miejscowościach z młodzieżą zagrożoną wykluczeniem społecznym lub edukacyjnym.