Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu zaprasza na spotkanie autorskie z Januszem Leonem Wiśniewskim. Spotkanie odbędzie się 6 marca 2025 r. o godz. 18.00.
Konkurs jest przeznaczony dla uczniów VII i VIII klas szkół podstawowych oraz młodzieży ze szkół ponadpodstawowych. Celem konkursu jest pogłębianie wiedzy o zbrodni katyńskiej oraz popularyzacja angażujących form zachowania i kultywowania pamięci o jej ofiarach.
Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza 25 czerwca przedstawicieli mediów do udziału w wyjątkowym wydarzeniu zamkniętym, które odbędzie się w Domu Mikołaja Kopernika. Zaproszeni goście będą mieli okazję odkryć zapachowy portret Mikołaja Kopernika, przygotowany przez zespół specjalistów w ramach prezentacji pt. „Nosem w źródłach, czyli historia Kopernika zapachem pisana”. Finałem wydarzenia będzie premiera wyjątkowej kompozycji zapachowej „O Obrotach”, inspirowanej jego przełomowym dziełem.
Biblioteka Stare Miasto przy ul. Jęczmiennej 23 zaprasza na wystawę prac Magdaleny Rochoń. Ekspozycja zostanie otwarta 24 czerwca o godz. 17.00. Wstęp jest bezpłatny. Wystawę będzie można oglądać do 11 lipca 2025 r.
Przegląd Musztry jest formą rywalizacji drużyn w zakresie musztry indywidualnej i zespołowej. Kierowany jest do uczennic i uczniów szkół ponadpodstawowych, w których funkcjonują klasy mundurowe. Zgłoszenia drużyny do udziału w eliminacjach dokonuje dyrektor szkoły w terminie do 5 września 2025 r.
Ponad 200 tysięcy osób w całej Polsce zyska dostęp do bezpłatnych szkoleń cyfrowych, które pomogą im odnaleźć się w coraz bardziej zinformatyzowanej rzeczywistości. W najbliższym czasie ruszą 54 projekty szkoleniowe. Działanie obejmie m.in. nauczycieli wychowania przedszkolnego, osoby w trudnej sytuacji życiowej, urzędników i obywateli, którzy chcą zdobyć praktyczne umiejętności niezbędne do sprawnego i bezpiecznego korzystania z internetu i e-usług.
Ostatnie spotkanie online poświęcone Profilowi absolwenta i absolwentki dla szkół ponadpodstawowych rozpocznie się 30 czerwca o godz. 16.30.
Profil absolwenta i absolwentki dla liceów, techników i szkół branżowych I i II stopnia to dokument, który wyznacza kierunki rozwoju uczniów. To również punkt odniesienia dla twórców podstaw programowych.
Wasza osiemdziesięcioletnia historia to przykład budowania dobrej szkoły, która jest wspólnotą ludzi wzajemnie się szanujących, akceptujących i wyznaczających sobie najwyższe cele – powiedział marszałek Piotr Całbecki wręczając dyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu Małgorzacie Białek medal Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis podczas poniedziałkowej uroczystości jubileuszu szkoły w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki.
23 czerwca w Liceum Artes Liberales w Warszawie zaprezentowano wyniki badań zleconych przez RPD, które są częścią raportu „Perspektywa (dla) dzieci i młodzieży. Stan realizacji praw dziecka w Polsce”. To pierwsze i unikatowe badania w Polsce odnoszące się wprost do praw dzieci, również w zakresie uczestnictwa młodych osób w życiu społecznym i obywatelskim.
Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu zaprasza od 23 czerwca na najbardziej barwną wystawę w całym roku szkolnym 2024/2025 - czyli wystawę podsumowującą działalność swoich pracowni.
W Polsce dzieci coraz częściej doświadczają hejtu – i coraz rzadziej szukają pomocy. Dlaczego? Bo zbyt często słyszą, że „przesadzają”. I to nie rówieśnicy normalizują przemoc. Robią to dorośli – często nieświadomie. To nie uczy odporności, tylko samotności i coraz częściej – prowadzi do depresji.
Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza do zapoznania się z nową wystawą czasową pt. „Polskie medalierstwo 2018–2024. II Wystawa Przeglądowa Polskiego Stowarzyszenia Sztuki Medalierskiej”, przygotowaną przez Polskie Stowarzyszenie Sztuki Medalierskiej. Ekspozycja prezentuje aktualne osiągnięcia polskich artystów medalierów, ukazując bogactwo form i tematów podejmowanych w tej dziedzinie współczesnej sztuki. Wernisaż wystawy odbędzie się 27 czerwca 2025 roku o godz. 16.30 w Ratuszu Staromiejskim.
Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy ogłosiło terminy i miejsca narad inaugurujących nowy rok szkolny 2025/2026 z dyrektorami publicznych i niepublicznych szkół i placówek województwa kujawsko-pomorskiego.