„Życie warte jest rozmowy” – platforma pomocowo-edukacyjna

„Życie warte jest rozmowy” – platforma pomocowo-edukacyjna

Polskie Towarzystwo Suicydologiczne logo

W Polsce codziennie 15 osób odbiera sobie życie, a 225 próbuje to zrobić. Każde samobójstwo i każda próba wpływa na 20 osób z najbliższego otoczenia. Dzięki pracy ekspertów z Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego, oraz wsparciu finansowemu PZU SA. powstała pierwsza w Polsce i Europie platforma internetowa, gdzie pomoc znajdą nie tylko osoby w kryzysie, ale także Ci, którzy chcą im pomóc.

 

Życie warte jest rozmowy! – to pierwsza w Polsce platforma edukacyjno-pomocowa dla osób w kryzysie samobójczym, jak i szukających wsparcia dla kogoś, kto przeżywa trudności psychiczne czy żałobę po samobójczej śmierci bliskiego. Pomoc jest anonimowa i bezpłatna!

Nazwa strony nawiązuje do kampanii społecznej podkreślającej potrzebę wzajemnej uważności na siebie, życzliwości, otwartości i udzielania najmniejszej możliwej pomocy.

W serwisie „Życie warte jest rozmowy” www.zwjr.pl pomoc i wsparcie otrzymają rodzice i nauczyciele, którzy chcą wesprzeć dziecko oraz nastolatka w trudnej sytuacji.

Projekt został stworzony z myślą o osobach, które borykają się z myślami samobójczymi, mają za sobą próby samobójcze, lub straciły kogoś w wyniku samobójstwa.

 

Źródło: suicydologia.org

Graf. suicydologia.org

 22 lipca 2021 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

5,738,886