Zwiedzaj Młyny Rothera z przewodnikiem

01 czerwiec Zwiedzaj Młyny Rothera z przewodnikiem

Młyny jeszcze w budowie, ale już otwarte. Zapraszamy mieszkańców i turystów na bezpłatne zwiedzanie tego XIX-wiecznego budynku wraz z przewodnikiem, który opowie o jego historii. Projekt ruszy 2 czerwca i potrwa do końca wakacji.

Chcemy, aby Młyny były dostępne dla wszystkich. Już na tym etapie, zanim jeszcze pojawią się wystawy i eksponaty, chcemy, by mieszkańcy mogli poznać historię tego budynku, tę część tożsamości miasta – mówi zastępca prezydenta Michał Sztybel.

Spacery z przewodnikiem ruszą 2 czerwca i potrwają przez całe wakacje. Docelowo budynek będzie mogło bezpłatnie zwiedzić ok. 5 tysięcy mieszkańców i turystów.

Nagrywaliśmy tu już teledyski, nagrywaliśmy koncerty, będą też wydarzenia z udziałem publiczności – muzyczne i z zakresu sztuk wizualnych. Ale dziś cieszymy się z tego, że mieszkańcy będą mogli zobaczyć ten obiekt. To będzie niepowtarzalne zwiedzanie, bo takich Młynów, jak już będzie pełna aranżacja i wyposażenie, w takim stanie jak są teraz, już nie będzie można zobaczyć – zachęca dyrektor Parku Kultury Sławomir Czarnecki.

Na zwiedzających czeka ekipa 9 przewodników, którzy przybliżą historię tego miejsca.

Dzięki pracownikom, którzy przez wiele miesięcy studiowali historię tego budynku, a nie jest ona tak oczywista, możemy od przyszłego tygodnia opowiadać o niej gościom. Ale też chcemy bardzo mocno zwrócić uwagę na to, co w Młynach będzie się znajdowało, co zobaczymy w tym niezwykłym, wielkim obiekcie po tylu latach zamknięcia – mówi przewodniczka turystyczna Daria Kieraszewicz.

Dla bezpieczeństwa do obiektu będą wpuszczane grupy maksymalnie 15-osobowe. Spacery będą się odbywały w środy, czwartki, soboty i niedziele co godzinę od 11:00 do 17:00 (ostatnie wejście o 16:00).  Na każdego gościa będzie czekał drobny upominek.

Na zwiedzanie można zapisać się online poprzez stronę www.mlynyrothera.pl/zwiedzanie/ lub telefonicznie – od poniedziałku do piątku od 10:00 do 14:00 pod numerem: 538 921 477.

Informacja: www.bydgoszcz.pl
Fot. www.bydgoszcz.pl

1 czerwca 2021 r.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

4,833,722