#zostańwdomu z Młynem Wiedzy

Eksperymentuj z Młynem Wiedzy

#zostańwdomu z Młynem Wiedzy

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy na czas akcji #zostańwdomu uruchomiło stronę, na której publikuje materiały edukacyjne. Mogą z nich skorzystać zarówno nauczyciele, jak i rodzice.

Przygotowaliśmy filmy z zajęć w pracowni biologicznej i fizycznej, w których na co dzień biorą udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Ze względu na zamknięcie szkół, nauczyciele mogą wykorzystać materiały na lekcji fizyki związanej z ciśnieniem lub biologii poświęconej osmozie lub adaptacji roślin do warunków środowiskowych – mówi Marcin Centkowski, rzecznik Młyna Wiedzy.

Centrum nauki umożliwia także wirtualne zwiedzanie wystaw. Na początku zaprasza do zwiedzania ekspozycji “Ścieżki dorastania” – jedynej w Polsce poświęconej procesowi dojrzewania człowieka. – W materiałach wideo nasi animatorzy będą opowiadali nie tylko o stanowiskach, ale przede wszystkim o procesach i zjawiskach, które można dzięki nim obserwować czy poznawać – wyjaśnia Marcin Centkowski. W najbliższym czasie będą dostępne również filmy z doświadczeniami, które będzie można przeprowadzić w domu. – Zależy nam również na tym, aby rodzice czy opiekunowie wspólnie z dziećmi eksperymentowali. Z pewnością wzmocni to więzi między nimi i pozwoli na różne interesujące obserwacje – przyznaje rzecznik.

Instytucja w serwisie społecznościowym Facebook publikuje od blisko trzech tygodni karty z doświadczeniami czy zagadkami, które można przeprowadzić w domu. Teraz karty te będzie można znaleźć na – dedykowanej akcji “Zostań w domu” – stronie internetowej. Od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 na Facebooku są publikowane również polecane filmy do obejrzenia. Kino współczesne, ale także filmy z lat 50. XX wieku, które z różnych względów warto zobaczyć.

Centrum nauki zachęca osoby korzystające z materiałów do tego, aby dzieliły się efektami prac. Można je prezentować (w formie zdjęcia lub klipu filmowego) w komentarzach pod postami w serwisie Facebook.

Materiały edukacyjne udostępniane przez Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy są dostępne TUTAJ.

Obecnie: Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i Centrum Innowacyjnej Edukacji są wyłączone dla zwiedzających.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

5,852,304