„Zobaczyć Niewidzialne” – konkurs grantowy „Uczę się z Anwilem”

„Zobaczyć Niewidzialne” – konkurs grantowy „Uczę się z Anwilem”

Zespół Szkół Technicznych Włocławek logo

Zespół Szkół Technicznych we Włocławku po raz kolejny otrzymał dofinansowanie w ramach projektu realizowanego z Fundacją „Anwil Dla Włocławka”.

W bieżącym roku szkolnym otrzymaliśmy wsparcie z Fundacji „Anwil Dla Włocławka” w wysokości ponad 12 tysięcy złotych na realizację projektu pod nazwą „Zobaczyć Niewidzialne”. Za nami są już zrealizowane projekty wsparte przez Fundację „Anwil Dla Włocławka” pod nazwą:

  • „Podróż do Przyszłości”
  • „E-Świat, nauka w sieci”
  • „Być jak Leonardo…”
  • „Laboratorium Nauki”

 

Bieżący projekt obejmuje zajęcia związane z popularyzacją nauk ścisłych, takich jak chemia, fizyka, informatyka, astrofizyka i matematyka, które pozwalają na lepsze funkcjonowanie i rozwój we współczesnym świecie. Zaplanowano zajęcia w następujących grupach tematycznych:

  • Laserowe Love – odnosi się w całości do tego, co w nauce najbardziej ekscytujące, co jest, ale tego nie widać lub nie posiada materialnej postaci: powietrze, internet, prąd, wiązka laserowa. Wszystkie te rzeczy są niewidoczne dla oka lub nie mają materialnej postaci ale są i stanowią ważny element rzeczywistości a nawet zmieniają w bardzo znaczący sposób.
  • Głos w sieci – podczas warsztatów uczniowie będą mieli możliwość zapoznania się z telefonią internetową oraz kształceniem kompetencji w zakresie wdrażania i konfiguracji różnych rozwiązań sieciowych w sieciach komputerowych.

 

Wymienione zajęcia adresowane są do uczniów szkół podstawowych i średnich. Zapraszamy!

Składamy serdeczne podziękowania Fundacji „Anwil Dla Włocławka” za otrzymane wsparcie finansowe i Urzędowi Miasta Włocławek za pomoc w realizacji kolejnych zajęć grantowych.

 

Donat Marszałek
Dyrektor szkoły

 

Źródło: zst.com.pl

25 marca 2021 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

5,743,103