#zMOBwDOMu: Zaproś muzeum do domu

#zMOBwDOMu: Zaproś muzeum do domu

Większość z nas zgodnie z zaleceniami nie wychodzi z domu. Choć instytucje kultury również są zamknięte, nie oznacza to, że nie możemy korzystać ze świata sztuki, historii czy szeroko pojętej kultury. Zobacz, co dla pozostających w domu przygotowało Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.

Włączając się w ogólnopolska akcję #zostańwdomu, pragniemy zachęcić do aktywnego udziału w projekcie #zMOBwDOMu. Będzie to czas zabawy i nauki zainspirowanej bydgoskimi zbiorami muzealnymi. Śledząc naszą stronę internetową, a także portale społecznościowe, od 19 marca będzie można dowiedzieć się nieco więcej o sztuce i historii, jak również zasięgnąć pomysły na zabawy z dziećmi, które nie wymagają wyjścia z domu. Materiały udostępniane będą dwa razy dziennie: przed południem skierowane dla najmłodszych, popołudniu – dla starszych odbiorców.

Dla dzieci znaleźć będzie można inspiracje na kreatywne zabawy w oparciu o reprodukcje Leona Wyczółkowskiego – #wdomuzWyczółem, m.in. do wydruku puzzle czy laurka. Codziennie udostępniać będziemy do druku również karty pracy oraz kolorowanki. Dla łaknących sztuki polecamy #ARTeFAKTYzMOB: informacje i ciekawostki dotyczące wybranych obiektów. Natomiast w ramach #słuchajmuzeum będzie można zapoznać się z audiodeskrypcjami – jest to propozycja w szczególności sterowana dla osób niewidzących i niedowidzących, ale w obecnej, wyjątkowej sytuacji każdy może z niej skorzystać. Ciekawą formą z pewnością będzie również wysłuchanie muzycznych interpretacji wybranych obrazów, przygotowanych w ramach projektu „Muzealne partytury”. Nie zabraknie również materiałów informacyjnych dotyczących historii bydgoskiego muzeum. Wszystkim, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę zachęcamy do uczestnictwa w Akademii MOB. Dwa razy w tygodniu w godzinach wieczornych będziemy proponować zapoznanie się z prezentacjami dotyczącymi m.in. historii w muzeum oraz techniki w muzeum, jak również z informacjami przybliżającymi życie i twórczość wybitnego artysty związanym z Bydgoszczą – naszego patrona – Leona Wyczółkowskiego. Nie wychodząc z domu nadal możemy niejako „przyjść” do muzeum. Wystarczy odwiedzać naszą stronę www.muzeum.bydgoszcz.pl oraz profile społecznościowe na Facebook’u i Instagramie.

Fot. wł. MOB

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

5,852,524