„Złote Szkoły NBP” – weź udział w nowej edycji programu

„Złote Szkoły NBP” – weź udział w nowej edycji programu

NBP_ logo-nbp-w2

Narodowy Bank Polski zachęca szkoły do udziału w II edycji programu „Złote Szkoły NBP”.

“Złote Szkoły NBP” to cykliczna inicjatywa polskiego banku centralnego, której głównym założeniem jest przygotowanie młodzieży do bezpiecznego i swobodnego poruszania się w świecie finansów, rozbudzanie postaw przedsiębiorczych i prospołecznych oraz stworzenie ogólnopolskiej sieci szkół aspirujących do miana liderów upowszechniania praktycznej wiedzy ekonomicznej.

Program jest skierowany do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych, młodzieży szkół ponadpodstawowych oraz ich nauczycieli. Szkoły uczestniczące w akcji mogą otrzymać prestiżowy tytuł „Złota Szkoła NBP” oraz wygrać atrakcyjne nagrody pieniężne – nawet 15.000 zł.

Celem drugiej edycji programu jest wyposażenie młodych ludzi w wiedzę i umiejętności niezbędne do podejmowania decyzji finansowych (także tych ryzykownych), które pozwolą uniknąć pułapek rosnącego zadłużenia i utraty zaoszczędzonych środków.

Sprawne poruszanie się w świecie finansów jest szczególnie ważne w dobie boomu cyfrowego, który można zauważyć także w sektorze usług finansowych. Czas pandemii jeszcze bardziej uświadomił, że budowanie „odporności finansowej” młodych ludzi jest kluczowe. Składają się na nią: konkretna wiedza, zdolność adekwatnego reagowania i umiejętność rozpoznawania ryzyka.

Właśnie dlatego drugą edycję programu „Złote Szkoły NBP” ukierunkowujemy w stronę odpowiedzialności młodych ludzi za własne pieniądze. Stąd hasło przewodnie tej edycji: „Bezpieczni w finansach osobistych”. Umieć dbać o własne finanse tak, by czuć się bezpiecznym w różnych życiowych okolicznościach, to umiejętność, którą warto wykształcić jak najszybciej – mówi Anna Kasprzyszak, Dyrektor Departamentu Edukacji i Wydawnictw NBP.

 

Zasady programu, regulamin oraz informacje o nagrodach dostępne są pod adresem: www.nbp.pl/zloteszkoly

 

Pliki do pobrania:

plakat_ii-edycja-zlote-szkolyweb

zlote-szkoly-nbp

 

Źródło: nbp.pl

Graf. nbp.pl

6 grudnia 2021 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we WłocławkuLiczba odwiedzin:

5,947,329