Zgłoś swoją instytucję do projektu Praktykuj w kulturze!

Zgłoś swoją instytucję do projektu Praktykuj w kulturze!

Zapraszamy do udziału w Edycji Letniej projektu Praktykuj w kulturze!
Już od ponad dziesięciu lat Narodowe Centrum Kultury pośredniczy między studentami i absolwentami, którzy chcą zdobyć pierwsze doświadczenie zawodowe, a instytucjami z sektora kultury, poszukującymi nowych członków swoich zespołów.

Letnia edycja projektu potrwa od 15 czerwca do 28 września 2020 roku.

Zgłoszenia instytucji przyjmowane są od 18 do 31 maja br., natomiast kandydaci na praktyki swoje aplikacje składają – od 2 do 14 czerwca br.

Zgłaszanie ofert praktyk odbywa się poprzez portal Pracuj w kulturze:

Aby zgłosić swoją instytucję, należy zalogować się/założyć konto na portalu.

Praktyki w czasie epidemii?

Podążając za zmieniającą się rzeczywistością, zachęcamy do realizowania praktyk także w trybie pracy zdalnej. W ostatnim czasie instytucje kultury zmuszone były przenieść swoją działalność do sieci. I choć kolejne fazy odmrażania gospodarki pozwalają nam na stopniowy powrót do pracy stacjonarnej, wygląda na to, że oferta internetowa zostanie z nami na dłużej.

Praca w trybie online jest wyzwaniem dla nas wszystkich, ale również możliwością dotarcia do szerszego niż dotąd grona odbiorców kultury. Zachęcamy instytucje kultury do rozszerzenia swojej oferty o możliwość praktykowania zdalnie i zaproszenia praktykantów do współtworzenia oferty online.

Uczmy się i inspirujmy nawzajem, korzystając z możliwości wymiany doświadczeń jaką daje program praktyk!

Dlaczego warto?

Instytucje, które biorą udział w projekcie „Praktykuj w kulturze”, zyskują wsparcie nowego współpracownika – studenta lub świeżo upieczonego absolwenta. Oprócz pomocy w realizacji codziennych obowiązków to także gwarancja zastrzyku nowych pomysłów i świeżego spojrzenia na działalność instytucji! Jesteśmy przekonani, że projekt ma jeszcze jeden wymiar – pomaga rozwijać i profesjonalizować najmłodszych członków polskiej kadry kultury.

Terminy:

Nabór dla instytucji: 18-31.05.2020 r.
Nabór dla praktykantów: 02-14.06.2020 r.
Nabór uzupełniający dla praktykantów: 16-28.06.2020 r.

Więcej informacji o projekcie znajduje się w zakładce Praktykuj w kulturze.

Źródło: nck.pl

Fot. gł. nck.pl

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie