Zasoby edukacyjne dla nauczycieli, uczniów i rodziców na platformie Edupolis

Didactus zasoby edukacyjne logowanie

19 Mar Zasoby edukacyjne dla nauczycieli, uczniów i rodziców na platformie Edupolis

                                              

Drodzy Uczniowie, od kilku dni uczestniczycie w zajęciach Kujawsko-Pomorskiej e-Szkoły, o czym świadczy znacznie zwiększona liczba osób odwiedzających portal Edupolis. Warto, abyście w pełni wykorzystali możliwości naszej platformy edukacyjnej.

Ważną częścią platformy są zasoby edukacyjne Didactus, dostępne dla każdego ucznia, rodzica i nauczyciela po założeniu konta i zalogowaniu się do Didactusa. Wśród materiałów zamieszczonych na platformie znajdziecie bogate zasoby edukacyjne dla klas I-III i IV-VIII, które dzieciom i młodzieży ułatwią samodzielne poszerzenie wiedzy, a nauczycielom – przygotowanie atrakcyjnych zajęć dla uczniów przebywających na domowej kwarantannie.

Oprócz ciekawych prezentacji i zadań np. z języka polskiego i angielskiego, matematyki, biologii, chemii czy fizyki, a także muzyki, plastyki i techniki, na platformie zamieszczono regionalne zasoby edukacyjne, dotyczące historii Kujaw i Pomorza.

Didactus to jednak nie tylko skarbnica ciekawych materiałów do wykorzystania przez nauczycieli, uczniów i ich rodziców. Platforma oferuje narzędzia ułatwiające prowadzenie nauki zdalnej i komunikowanie się nauczyciela z uczniami, nauczyciela z rodzicami, a także tworzenie nowych zasobów: scenariuszy lekcji, pokazów i prezentacji oraz gier edukacyjnych.

Aby zalogować się do Didactusa, należy kliknąć na grafikę „Didactus. Zasoby edukacyjne logowanie”, znajdującą się na prawo od działu Aktualności.

WAŻNE!

Logowanie do edupolis.pl odbywa się za pośrednictwem MS Office365. W pole adres e-mail należy wpisać login, który nadali państwo podczas zakładania konta np. jan.kowalski@edupolis.pl. Nie należy wpisywać prywatnego adresu mail np. jan.kowalski@wdr.pl.

Zachęcamy do zapoznania się z plikiem pomocy: Logowanie do Edupolis

Pozostałe pliki pomocy: Pomocy

W przypadku pytań prosimy o kontaktowanie się za pośrednictwem formularza kontaktowego. Informację można uzyskać też pod numerem telefonu:  (56) 62 18 283

Oprac. Anna SiemińskaLiczba odwiedzin:

2,693,433