Zaproszenie na wyjątkowy koncert

Zaproszenie na wyjątkowy koncert

Zespół Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Toruniu serdecznie zaprasza na wyjątkowy polsko-niemiecki koncert, który odbędzie się 17 października 2019 r. (czwartek) o godz. 16.30 w Sali Koncertowej Szkoły przy ul. Szosa Chełmińska 224/226.

Koncert ten będzie zwieńczeniem tygodniowego pobytu gości z Niemiec w toruńskiej szkole muzycznej. Orkiestra Szkoły Muzycznej w Lüchow–Dannenberg od piątku gości w naszym mieście. Program pobytu został tak ułożony, by goście mogli poznać nasze miasto, region, kulturę, wspólnie z uczniami toruńskiej szkoły uczestniczyć w próbach polsko-niemieckiej orkiestry, a przede wszystkim nawiązywać nowe przyjaźnie i znajomości. Kilkoro naszych uczniów podczas minionych wakacji gościło w tamtejszej szkole, kolejna grupa planuje wyjazd wiosną przyszłego roku.

Atrakcyjny program pobytu gości z Niemiec jest możliwy dzięki wsparciu ze strony Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, Fundacji na Rzecz Pomocy i Rozwoju Zespołu Szkół Muzycznych im. K. Szymanowskiego. Wydarzenie objęte jest patronatem honorowym marszałka województwa Piotra Całbeckiego. Efekty wspólnej pracy artystycznej będziemy mogli usłyszeć podczas czwartkowego koncertu. Na jego program złożą się utwory muzyki poważnej i filmowej.

Podczas koncertu wykonane zostaną następujące kompozycje:

Chuck Mangione – Dzieci Sancheza
Georges Bizet – Arlezjanka Suita nr 2 cz. IV Farandola
Klaus Badelt – Piraci z Karaibów
Bedřich Smetana – Wełtawa
Aleksander Borodin – W stepach Azji Środkowej
Tomasz Bojarczuk – Thornaton
John Powell – Jak wytresować smoka

Orkiestry przygotowali: Gerd Baumgarten oraz Piotr Dołęgowski.
Prowadzenie koncertu: Iwona Klamann.

Na koncert jest wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

 

Koncert w ZSM w Toruniu

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w BydgoszczyLiczba odwiedzin:

6,139,272