Zaproszenie na wirtualny spacer po gmachu Ministerstwa Finansów

Wirtualny spacer po Ministerstwie Finansów

Zaproszenie na wirtualny spacer po gmachu Ministerstwa Finansów

ministerstwo-finansow-logo-large

Ministerstwo Finansów, z myślą o wszystkich osobach, które interesują się historią i architekturą przygotowało wirtualny spacer po swojej siedzibie. Wnętrza budynku nie są znane szerokiemu gronu, bo nie jest on na co dzień dostępny dla zwiedzających. Gmach Ministerstwa Finansów przy ul. Świętokrzyskiej 12 został wpisany do rejestru zabytków w 2012 r. Ten okazały budynek kryje śmiałe połączenia stylów. Odzwierciedla zarówno odwagę architektów, jak i czasy, w których powstał. Łączy to, co w latach 50. mogło wydawać się niemożliwe do połączenia: okazałość, rozmach, funkcjonalność i piękno w jednym. Budynek Ministerstwa Finansów pełni kila funkcji. Jest miejscem pracy, urzędem, ale i unikalnym zabytkiem na mapie Warszawy.

Wirtualny spacer może być pomocnym narzędziem w takcie omawiania stylów architektonicznych w takcie lekcji historii, języka polskiego, plastyki czy historii sztuki. Może być również ciekawym urozmaiceniem zajęć, podczas których będą omawiane zagadnienia finansowe, np. w tkacie lekcji wiedzy o społeczeństwie czy podstaw przedsiębiorczości.

Wirtualny spacer – jak to działa?

Przejście spaceru trwa około 30 minut, ale każdy obiekt, salę, czy korytarz można oglądać tak długo, jak się chce. Spacer uruchomia się za pomocą guzika „włącz”. Można go w każdej chwili zatrzymać i wznowić. Można przeciągać i obracać obraz, aby przyjrzeć się temu, co najbardziej interesujące.

W wirtualnym spacerze pokazane są i omówione ciekawe miejsca, m.in. dziedziniec południowy, hol główny, gabinet ministra, sala kolegialna oraz sala portretowa.

Film promujący wirtualny spacer po gmachu Ministerstwa Finansów znajduje się na kanale MF na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=Kz2_Gi_5aQ4.

Szczegóły przedsięwzięcia znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Finansów.

Szczegółowe informacje w serwisie: https://www.gov.pl/web/finanse/wirtualny-spacer-po-mf

Źródło: Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy

26 kwietnia 2021 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,152,617