Zapisy na rodzinny rajd rowerowy w Świeciu

Rodzinny rajd rowerowy w Żninie, fot. Tymon Markowski

Zapisy na rodzinny rajd rowerowy w Świeciu

W sobotę (10 sierpnia) Urząd Marszałkowski zaprasza miłośników dwóch kółek na rajd rowerowy w Świeciu. Impreza odbywa się w ramach cyklu „Kujawsko-Pomorskie na rowery”. Zapisy i informacje organizacyjne na kujawsko-pomorskienarowery.pl. Na kolejny rajd zaprosimy do Brodnicy (24 sierpnia).

– Mieszkańcy Kujaw i Pomorza coraz częściej wybierają jazdę na rowerze jako główną formę aktywnego wypoczynku. Wiosna to doskonały czas do poznawania urokliwych zakątków naszego regionu, dlatego zachęcam gorąco całe rodziny do udziału w rajdach – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Głównym organizatorem rodzinnych rajdów „Kujawsko-Pomorskie na rowery” jest Urząd Marszałkowski. To już piąta edycja naszej akcji. W ramach tegorocznych spotkań rowerowych rajdy odbyły się już we Włocławku i Żninie. W tym roku zaplanowaliśmy jeszcze rajd w Brodnicy (24 sierpnia) i wrześniowy rajd w Toruniu.

Start i meta rajdu świeckiego znajduje się przy Ośrodku Wypoczynkowym nad jeziorem Deczno w Sulnówku. Trasa licząca około 33 kilometrów będzie wiodła malowniczymi terenami Wdeckiego Parku Krajobrazowego. Początek o godzinie 11.

Każdy zarejestrowany uczestnik rajdu otrzyma bezpłatny pakiet startowy, w skład którego wchodzi numer startowy, butelka wody mineralnej oraz talon na posiłek regeneracyjny. Dla pierwszych 300 zarejestrowanych osób mamy również pamiątkowe skarpetki. Na mecie na wszystkich rowerzystów czekać będą medale akcji „Kujawsko-Pomorskie na rowery 2019”, a także konkursy i zabawy z nagrodami.

Więcej informacji oraz zapisy i regulaminy rajdów na stronie kujawsko-pomorskienarowery.pl

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Zdjęcie gł.: Rodzinny rajd rowerowy w Żninie, fot. Tymon Markowski

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,152,215