Zakończyła się XIX odsłona ogólnopolskiej akcji „Drzewko za Butelkę”

Zakończyła się XIX odsłona ogólnopolskiej akcji „Drzewko za Butelkę”

Fundacja Anwil nowe logo

We Włocławku zakończyła się XIX odsłona ogólnopolskiej akcji „Drzewko za Butelkę”, której organizatorem jest ANWIL S.A. Akcja łączy w sobie walory edukacji ekologicznej, społecznej aktywności i dbałości o środowisko naturalne.

Akcja „Drzewko za butelkę” to jedno z działań Programu „Odpowiedzialność i Troska” (Responsible Care), który w Polsce działa pod auspicjami Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego. Jest to prośrodowiskowy program realizowany przez przemysł chemiczny na całym świecie, a ANWIL jest jedną z 20 firm sektora chemicznego i branż pokrewnych w Polsce, które realizują działania na rzecz ochrony środowiska, ochrony zdrowia bądź bezpieczeństwa procesowego i dlatego nazywane są Realizatorami Programu.

W tym roku, do konkursu ponownie zaproszone zostały przedszkola i szkoły podstawowe z powiatu i gminy Włocławek. Zainteresowanie „Drzewkiem za Butelkę” z roku na rok nie słabnie, a w niektórych szkołach przedsięwzięcie na stałe wpisało się w działania placówek edukacyjnych. Co istotne, ANWIL promuje akcję nie tylko wśród mieszkańców, ale również wśród pracowników, którzy licznie włączają się w zbiórkę. Zgodnie z ideą akcji, uczestnicy w zamian za zebrane butelki, otrzymują sadzonki drzew, a zebrane opakowania PET trafiają do recyklingu. W tej edycji szkołom i ANWILOWI udało się zebrać ponad 408 815 butelek.

Placówki, którym udało się zebrać największą liczbę butelek otrzymały, w ramach regulaminowych kategorii konkursowych, nagrody finansowe od 1 do 3 tys zł. Zwycięzcy są zobowiązani do przeznaczenia tych środków na edukację ekologiczną w swojej placówce. Spółka nagrodziła także indywidualnie przedszkolaków i uczniów, którym wręczy nagrody rzeczowe.

ANWIL od lat konsekwentnie włącza się w akcje proekologiczne. W ramach społecznej odpowiedzialności biznesu firma zachęca zwłaszcza dzieci i młodzież do troski o nasze środowisko.

Warto przypomnieć, że wśród realizowanych przez ANWIL inicjatyw proekologicznych są m.in. akcja „Pan Karp zarybia Wisłę” oraz współpraca z Fundacją Stowarzyszenia „Sokół” na rzecz restytucji sokoła wędrownego.

Lista tegorocznych zwycięzców akcji

 

Źródło: informacja prasowa ANWIL S.A.

15 listopad 2021 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

5,578,884