Zajęcia świetlicowe dla dzieci

Zajęcia świetlicowe dla dzieci

Regnum - logoDom Edukacyjno-Kulturalny Regnum w Bydgoszczy prowadzony przez Fundację Nowe Pokolenie rozpoczyna zajęcia świetlicowe dla dzieci w wieku 10-12 lat. Zajęcia będą bezpłatne. Ich celem będzie pomoc przy odrabianiu prac domowych, nadrabianie zaległości w szkole oraz aktywne i kreatywne spędzanie czasu wolnego. Zajęcia będą odbywały się od marca (pierwsze planowane na 28 marca) do końca czerwca (1 raz w tygodniu, po 2 godziny) i zostaną wznowione od października do końca grudnia. Kierujemy je w szczególności do dzieci z rodzin, które mają ograniczone środki finansowe na korepetycje.

Zajęcia będą prowadzone w dwóch blokach:

I blok – odrabianie zadań domowych i nadrabianie zaległości szkolnych

II blok – zajęcia integracyjne, gry, zabawy ruchowe i plastyczne. Uzupełnieniem tego bloku będą spotkania z zaproszonymi gośćmi, którzy poprowadzą warsztaty z różnych dziedzin artystycznych. Odbędą się 2 takie spotkania (1 w pierwszym i 1 w drugim semestrze). Na zakończenie każdego cyklu zajęć świetlicowych (tj. w czerwcu oraz w grudniu) wybierzemy się na jednodniową wycieczkę po najciekawszych miejscach w Bydgoszczy. Uzupełnieniem zajęć świetlicowych dla dzieci będą dwa warsztaty pedagogizujące (po jednym w każdym semestrze) dla rodziców. Tematyka warsztatów będzie dostosowana do potrzeb i oczekiwań rodziców. Naszym celem nie będzie suche przekazywanie informacji, ale szczera rozmowa o problemach wychowawczych i wspólne szukanie rozwiązań.

Uwaga! Ilość miejsc ograniczona! Warunkiem udziału w zajęciach jest wypełnienie ankiety i jej pozytywna weryfikacja.  Ankieta jest dostępna na stronie: www.regnum.bydgoszcz.pl

Szczegóły: fundacja@nowe-pokolenie.pl

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w BydgoszczyLiczba odwiedzin:

5,844,739