Zajęcia na lodzie

Przedszkolna Akademia Łyżwiarska 2021, fot. Paweł Skraba dla UMWKP

Zajęcia na lodzie

erb Województwa Kujawsko-Pomorskiego

,,Przedszkolna Akademia Łyżwiarska 2021” to bezpłatne zajęcia dla dzieci w wieku od 4 do 6 lat prowadzone na lodowiskach w Toruniu i w Bydgoszczy. Dzięki dofinansowaniu ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego aż 150 małych łyżwiarzy uczestniczy w zajęciach prowadzonych od października do grudnia.

– Stawiamy na rozwój najmłodszych mieszkańców regionu, również w zakresie kultury fizycznej. Łyżwiarstwo to wyjątkowa dyscyplina, a zajęcia w ramach Przedszkolnej Akademii Łyżwiarskiej finansowanej przez samorząd województwa pozwolą dzieciom rozwijać nowe umiejętności i umożliwią dalszą przygodę sportową – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Wybrany w otwartym konkursie Międzyszkolny Klub Sportowy Axel prowadzi zajęcia dwa razy w tygodniu na lodowisku Mentor w Toruniu oraz Torbyd w Bydgoszczy. Zarówno dzieci początkujące, jak i te, które wcześniej jeździły na łyżwach, uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę trenerską. Wsparcie finansowe pomaga rozwijać sprawność fizyczną wśród najmłodszych.

Na zakończenie projektu instruktorzy przeprowadzą testy umiejętności – diagnozę sprawności oraz ocenę postępu zdolności każdego z uczestników. Wyniki testów posłużą do przygotowania ścieżki rozwoju dla dzieci, które zdecydują się na kontynuowanie łyżwiarskiej przygody. Wręczone zostaną dyplomy, a każda z grup zajęciowych przeprowadzi pokazy.

,,Przedszkolna Akademia Łyżwiarska 2021” to projekt w ramach zadania pod nazwą ,,Upowszechnianie sportu wśród dzieci w zakresie nauki jazdy na łyżwach w województwie kujawsko-pomorskim”. Dofinansowanie wynosi 60 tysięcy złotych.

Beata Krzemińska
Rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Zdjęcie gł.: Przedszkolna Akademia Łyżwiarska 2021, fot. Paweł Skraba dla UMWKP

16 grudnia 2021 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

5,836,232