Zagraniczni studenci z wizytą w Urzędzie Marszałkowskim

Wizyta studentów z zagranicy w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj Kuras

Zagraniczni studenci z wizytą w Urzędzie Marszałkowskim

Dziś (15 października) z marszałkiem Piotrem Całbeckim spotkały się młode osoby z zagranicy, które studiują na uczelniach wyższych regionu. W Urzędzie Marszałkowskim gościliśmy młodzież między innymi z Chin, Ukrainy, Kazachstanu, Indonezji, Białorusi, Indii, Turcji, Hiszpanii, Argentyny.

Cieszę się, że wybraliście Kujawy i Pomorze na miejsce, w którym przez najbliższe miesiące i lata będziecie studiować. Być  może wśród was znajdą się osoby, które zdecydują się zamieszkać na stałe w naszym regionie  – powiedział podczas spotkania marszałek Piotr Całbecki.

Studenci wysłuchali prezentacji o naszym województwie, jego atutach, najciekawszych miejscach oraz słynnych osobach pochodzących z regionu. Wzięli także udział w wystawie „Każdy inny – wszyscy równi” i obejrzeli film o regionie. Niezwykle ciekawym punktem wydarzenia było spotkanie młodzieży z Hiszpanem Ramonem Diez Galanem, który wybrał Kujawy i Pomorze, jako swoje miejsce do życia. Hiszpan opowiedział studentom o ciekawych miejscach w regionie, sposobach na spędzanie wolnego czasu i dał im kilka rad dotyczących życia codziennego w Polsce. W programie wizyty zaplanowane jest również zwiedzanie przez studentów toruńskiej starówki i Fortu IV oraz udział w warsztatach piernikarskich.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Zdjęcie gł.: Wizyta studentów z zagranicy w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj Kuras

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,255,646