Zagramy z WOŚP

Zagramy z WOŚP

Województwo Kujawsko-Pomorskie

Ostatnia niedziela stycznia (31 stycznia 2023 r.) odbędzie się pod znakiem 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku pieniądze zbieramy na walkę z sepsą.

– Jestem dumny, przede wszystkim z wolontariuszy – że wierzycie w to, co robicie, że co roku zbieracie miliony złotych nie po to, aby licytować się kto więcej, ale po to, by wspólnie pomóc drugiemu człowiekowi – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!” imprezy, koncerty i licytacje odbędą się w całym regionie. Urząd Marszałkowski wspiera finansowo organizację wydarzeń w Toruniu, Bydgoszczy, Lipnie oraz Biskupicach (powiat toruński). Lokalnym sztabom WOŚP przekazaliśmy także pakiety przedmiotów na licytację. Wśród nich znalazły się m.in. faksymile Kodeksu Korwina, zestawy gadżetów z Polą Negri i z Mikołajem Kopernikiem i zestaw prezentowy z filiżanką ozdobioną tradycyjnym wzorem włocławskiej manufaktury fajansu. Miłośnicy dobrej kuchni i programów kulinarnych mają okazję wylicytować fartuch z autografem Mateusza Gesslera w ramach kampanii „Kujawsko Pomorska Gęsina na świętego Marcina”. Pod młotek pójdzie również voucher na lot balonem dla 2 osób w trakcie Fiesty Balonowej w ramach Święta Województwa. Licytacje Sztabu Toruń Licytacje Sztabu Bydgoszcz

Samorządowe władze województwa przekazały regionalne gadżety promocyjne wszystkim wolontariuszom, którzy zwrócili się z taką prośbą. Przedmioty trafiły do Dąbrowy Biskupiej (powiat inowrocławski), Szubina (powiat nakielski), Unisławia (powiat chełmiński) i Lubicza (powiat toruński).

W piątek (27 stycznia 2023 r.) do akcji włączą się też pracownicy Urzędu Marszałkowskiego. Kwestę w budynkach urzędu przeprowadzą uczniowie z orkiestrowego sztabu w Szkole Podstawowej nr 1 w Toruniu.

Swoją historię WOŚP rozpoczęła na Kujawach i Pomorzu. W 1992 roku w Ciechocinku odbył się koncert zespołu Zdrowa Woda, podczas którego zebrano ponad 12 mln zł na Fundację na Rzecz Dzieci z wrodzonymi wadami serca.

Ubiegłoroczny jubileuszowy finał okazał się rekordowym. Wynik akcji, która dedykowana była dziecięcej okulistyce, to ponad 224 miliony złotych, czyli o ponad 13,5 miliona złotych więcej niż przed rokiem.

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 Fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKP WOŚP Bydgoszcz 2022

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

25 stycznia 2023 r.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,055,965