Zadania do działania: Iwona Chmielewska

Zadania do działania: Iwona Chmielewska

W liście adresowanym do wszystkich miłośników sztuki CSW w Toruniu zachęca do rozwijania swojej kreatywności. Czytamy w nim:

Poszukiwaczko i Poszukiwaczu sztuki!

Domyślamy się, że siedzenie w domu może wydawać Ci się strasznie nudną stratą czasu… Ale czy wiesz, że także w domu możesz rozwijać swoją KREATYWNOŚĆ, czyli zdolność do tworzenia czegoś nowego, czasem z niczego? Czasami najdrobniejszy, niedoceniany element może okazać się powodem do wielogodzinnej pracy czy zabawy.

Właśnie tak najczęściej powstają książki pani Iwony Chmielewskiej – artystka znajduje ciekawy element – jak nici lub dziurę w koszulce wypaloną żelazkiem – a następnie tworzy z niej swoje obrazowe opowieści. A może macie jeden z picturebooków (czyli właśnie „książek obrazkowych”) pani Chmielewskiej w swojej domowej biblioteczce? My mamy kilka jej prac w naszej kolekcji (tu możecie zobaczyć jakie – klik).

Dziś przychodzimy do Ciebie z zadaniami, które nasze kreatywne koleżanki z Działu Edukacji przygotowały, inspirując się tym, co tworzy Iwona Chmielewska. Przed Tobą karty, które możesz wydrukować na domowej drukarce a potem twórczo bawić się nimi godzinami.

Nie zapomnij, żeby koniecznie podzielić się z nami efektami swojej pracy! Poproś rodziców lub dziadków, żeby sfotografowali Twoje dzieła i wysłali je do nas!

KREATYWNEJ zabawy!

Karty do pobrania na stronie CSW:
https://csw.torun.pl/edukacja/zadania-do-dzialania-iwona-chmielewska-31865/

Fot. CSW

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,151,291