Z wizytą w nowoczesnym gospodarstwie rolnym

Z wizytą w nowoczesnym gospodarstwie rolnym

21 października b.r. uczniowie klas VII Szkoły Podstawowej w Radomicach w ramach realizacji zajęć z zakresu doradztwa zawodowego odwiedzili nowoczesne gospodarstwo rolne Leszka i Małgorzaty Olszewskich w Białowieżynie. Celem wycieczki było poznanie charakteru pracy w nowoczesnym gospodarstwie produkującym mleko.

Gospodarze oprowadzili młodzież po wolnostanowiskowej, bezściółkowej oborze wyposażonej w dwa roboty udojowe. Uczniowie zobaczyli, jak po zamknięciu boksu udojowego, bez udziału człowieka, rozpoczyna się dój mleka. Wiele prac w gospodarstwie zostało zautomatyzowanych: usuwanie obornika oraz produkcja i podgarnianie pasz. Uczniowie byli bardzo zainteresowani procesem produkcji i udoju mleka. Obserwowali roboty i maszyny potrzebne w gospodarstwie. Wielką radość sprawiało im zasiadanie za sterami pojazdów mechanicznych np. ciągników, kombajnów.

Wizyta w tym nowoczesnym gospodarstwie zmieniła świadomość uczniów na temat pracy rolnika. Uczestnicy wycieczki wraz z opiekunami: Izabelą Ćwiklińską, Katarzyną Tarkowską i Januszem Sarnowskim dziękują gospodarzom za gościnność oraz zapewnienie atrakcyjnej formy poszerzenia wiedzy o zawodach wykonywanych w naszym regionie.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w BydgoszczyLiczba odwiedzin:

6,152,524