Z Młynem Wiedzy na Bałkany

Z Młynem Wiedzy na Bałkany

 

16 listopada w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędzie się podróżniczy wieczór dla dorosłych. Podczas pierwszego podróżniczego wydarzenia zostanie obrany kierunek na Bałkany. W centrum nauki przygotowano m.in. spotkania z podróżnikami, warsztaty i prelekcje poświęcone tradycjom, zwyczajom czy kuchni bałkańskiej. 

Podróżniczy wieczór dla dorosłych rozpocznie się o godz. 18.00 i potrwa ok. 3 godzin. W trakcie wydarzenia będzie można spotkać się z Tomaszem Jakimiukiem, zdobywcą tytułu „Travelera 2017” za podróż roku, Filipem Jaworskim i Magdaleną Kowalską (“Trabantem przez Bałkany”).

W przestrzeniach Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędą się również otwarte warsztaty: jak zaplanować wyprawę, tradycje i zwyczaje krajów bałkańskich, kosmetyki inspirowane bałkańską naturą, ikony jako element sztuki bałkańskiej, kącik specjalisty oraz miniwarsztaty z tworzenia obrazków na drewnie, wianki i warkocze. Będzie można zasmakować w kuchni bałkańskiej. W zakresie kulinariów nie zabraknie rozmowy z dietetyczką m. in. o roli tłuszczów w diecie. Przestrzeń Centrum wypełni muzyka i tańce bałkańskie. Dla uczestników wieczoru przygotowano quiz z nagrodami z wiedzy o krajach bałkańskich. Dostępna będzie również kawiarenka.

Partnerem wydarzenia jest Fundacja Marwit „Smak zdrowia”.

Bilety w cenie 20 złotych można nabyć w kasach Centrum oraz poprzez elektroniczny system sprzedaży na stronie: bilety.mlynwiedzy.org.pl.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6643177