Z kolędą po regionie

Z kolędą po regionie

Polską tradycją w okresie bożonarodzeniowym jest śpiewanie kolęd, zatem Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy zaprasza szkoły, przedszkola oraz placówki oświatowe do udziału we wspólnym kolędowaniu po województwie kujawsko-pomorskim.

Prosimy o przesyłanie na adres mailowy edukacja-regionalna@bydgoszcz.uw.gov.pl zgłoszeń z linkami do nagrań kolęd śpiewanych przez uczniów/nauczycieli/rodziców. Nagrania w formie video powinny prezentować elementy charakterystyczne dla danego regionu, np. strój, język, architektura i muszą być opublikowane w jakimś serwisie. Proszę nie przysyłać plików video.

Zgłoszenie (maksymalnie 500 znaków ze spacjami) powinno zawierać następujące informacje: nazwa szkoły, tytuł kolędy, wykonawcy (klasa/grupa/zespół/opiekun), krótką informację o związku kolędy z regionem oraz link do nagrania video. Do zgłoszenia można dołączyć zdjęcie, które będzie wizytówką wykonawców. Zgłoszenia można nadsyłać od 28.11.2022 r.

Przesłanie zgłoszenia będzie traktowane jako wyrażenie zgody na publikację linku do nagrania, wraz z zawartymi w nim informacjami o wykonawcach, na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.

Planowane jest umieszczanie zgłoszeń/linków do kolęd na stronie Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, w dniach od 6 grudnia do 6 stycznia, zgodnie z kolejnością nadsyłania.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania i popularyzowania swojego regionu.

 

25 listopada 2022 r.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w BydgoszczyLiczba odwiedzin:

6,040,269